Ekskursijos: geriausias būdas pažinti miestą
Besilankantys Tytuvėnuose daugiau ar mažiau žino miesto įžymybes, tačiau, kuo svarbūs miesteliui yra Šv. Jurgio kalnelis, Dievo Motinos ikonos „Kazanskaja“ cerkvė, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, papasakoti geriausiai gali gidai.
Net dvi pažintinės ekskursijos laukia Kelmės mieste. Vienoje jų susipažinsite su akmentašystės tradicija Kelmėje („Atrastos/neatrastos Kelmės akmeninės skulptūros“), kitoje ekskursijoje – Kelmės istorija, ryškiausi istorijos ženklai mieste.
Raseiniai taip pat kviečia į pažintinę miesto ekskursiją. Ar žinote, kur yra istorinė Žemaitijos sostinė? O kur paminklas skirtas Žemaitijos stiprybei atvaizduoti liko nenugriautas net sovietmečiu? Jei norite sužinoti atsakymus į šiuos klausimus, dalyvaukite nepamirštamoje ekskursijoje.
Ekskursijos po maldos namus: kokias paslaptis slepia bažnyčių skliautai?
Ypatingų potyrių mėgėjai turėtų skubėti registruotis į šią ekskursiją, mat norinčių į ją patekti – visada per daug. Naktinė ekskursija-edukacija „Miestelis ir vienuolynas. Vakaro sutemos“ Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje šnarant vakaro vėjui, girgždant durims, skraidant šikšnosparniams – nebijantiems tamsos ir netikėtų svečių.
Ekskursija „Kryžių kalno istorija nuo seniausių laikų iki šių dienų“ supažindina su Kryžių kalno istorija, legenda, pasakojimu apie Marijos apsireiškimą, vietinių žmonių prisiminimais ir daug kitų neįtikėtinų faktų.
Kokius maldos namus galima rasti Kuršėnuose? Kokios koplyčios ten stovi iki šiandien? Ekskursija „Pamaldumas, maldos namai, bažnyčios Kuršėnuose“ sužinosite, kiek bažnyčių iš viso buvo pastatyta per žinomą miesto istoriją nuo XVI amžiaus. Taip pat bandysite išsiaiškinti tikrą detektyvą – tai kur galėjo stovėjo tarpukariu žydų sinagoga ir kiek jų iš tikrųjų buvo.
Šiauliuose besidomintys istorija kviečiami apsilankyti net keturiose ekskursijose po maldos namus. Nuo pat Katedros iki Pietiniame miesto rajone įkurtos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios.
Naktinė ekskursija po Šiluvos šventovę – ne kasdien nutinkantis reiškinys. Neįprastas ekskursijos laikas suteiks galimybę ne tik išgirsti bazilikos istoriją, bet ir atrasti gyvas Šiluvos šventovės kultūros paveldo ir pamaldumo tradicijų sąsajas.
Ekskursijos muziejuje – kitoks žvilgsnis į istoriją
Vykdami automagistrale Kaunas–Klaipėda, net neabejojame, matėte rudą kelio ženklą „Aštuonračio muziejus“. Vienas žinomiausių šių dienų nemakštiškių Leonas Tamulevičius dovanoja svečiams ir vietos gyventojams nemokamą ekskursiją po jo išpuoselėtą Aštuonračio muziejų.
Pagrindinis eksponatas – aštuonratė važiuoklė pasitinka visus prie muziejaus vartų. Čia Leonas dažniausiai ir pradeda pasakojimą apie neįtikėtiną prieš daugiau nei šimtmetį vietinio bajoro Pšemislovo Neveravičiaus sukonstruotą išradimą, šiandiena šis keturių ašių važiuoklės prototipas naudojamas visose aštuonratėse mašinose – nuo kariškių naudojamų transporterių iki astronautų mėnuleigių.
BENDRĄ „BAŽNYČIŲ NAKTŲ“ PROGRAMĄ RASITE: WWW.ATRASKRASEINIUS.LT