Kompensacijų galės kreiptis Panevėžio, Ukmergės, Pakruojo, Joniškio ir Širvintų rajonų, kuriuose buvo paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija, žemdirbiai, užsiimantys pirmine gamyba ir (ar) žemės ūkio produktų perdirbimu ir nukentėjusieji nuo stichinių meteorologinių reiškinių, t. y. audros ir krušos.
Ketinama padengti 80 proc. palūkanų, sumokėtų už imamas ar anksčiau paimtas paskolas, skirtas ūkinių pastatų stogų remontui ar trumpalaikiam turtui įsigyti. Paraiškas kompensacijai gauti ūkininkai kviečiami teikti nacionalinei plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).
Skaičiuojama, kad ūkių, kurie patyrė nuostolius dėl rugpjūčio pradžioje siautėjusios audros, gali būti iki 700. Dalis jų padarinius likvidavo nuosavomis lėšomis, o dalis ūkininkų kreipėsi į finansų įstaigas dėl finansavimo, kad galėtų kaip įmanoma greičiau įvykdyti sugadinto turto atstatomuosius darbus ir toliau tęsti veiklos bei gamybos procesus.
Palūkanos bus kompensuojamos ne ilgiau kaip 36 mėnesius, kai paskola skirta investicijoms, susijusioms su ūkinių pastatų stogų remontu, finansuoti, ir ne ilgiau kaip 24 mėnesius, kai paskola skirta trumpalaikiam turtui įsigyti. Didžiausia metinė palūkanų norma, nuo kurios būtų skaičiuojama kompensacija – 4 proc.
Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko įsakymą „Dėl Palūkanų, kurias sumokėjo ūkio subjektai, užsiimantys pirmine žemės ūkio gamyba ir (ar) žemės ūkio produktų perdirbimu ir nukentėję 2023 metais nuo labai smarkaus vėjo, labai smarkios audros ir (ar) labai stambios krušos, už suteiktas paskolas kompensavimo taisyklių patvirtinimo“ rasite čia.