Kaip važiavimas dviračiu padeda stiprinti raumenis ir širdį?
- Gyvendami nejudriai ir sėsliai, dirbdami sėdimą darbą, namų ruošos darbus patikėdami buitinei technikai, ilgainiui galime pasijusti fiziškai nusilpę, pastebėti nusilpusius raumenis, šiek tiek pajudėję , pajusti dusulį. Šios problemos kyla dėl silpnų raumenų ir širdies kraujagyslių sistemos. Šias sistemas gali padėti lavinti ir stiprinti reguliarus važinėjimas dviračiu. Prekyboje siūlomi vyriški, moteriški, elektriniai bei kitų tipų dviračiai .
- Kasdien bent po pusvalandį pavažinėjus dviračiu, jau galima pajausti teigiamų pokyčių. Po keleto savaičių važinėjimo pastebėsime, kad rankų, kojų, šlaunų ir sėdmenų raumenys įgauna patrauklesnę formą. Taip pat pastebimai gali sumažėti šių sričių apimtys. Ir tokį rezultatą galima pasiekti tiesiog maloniai ir produktyviai leidžiant laiką gryname ore važiuojant dviračiu.
- Jei pastebėjote, jog greičiau einant ar lipant laiptais ima dusulys ir gydytojai nėra nustatę jokios ligos diagnozės, gali būti, jog jums reikia treniruoti širdies ir kraujagyslių sistemą. Vienas prieinamiausių ir maloniausių būdų tai padaryti yra važinėjimas dviračiu. Reguliariai važinėjant dviračiu, palaipsniui renkantis kalnuotas vietoves, neilgai trukus pastebėsite, jog be didelių pastangų galite užlipti laiptais nors ir į penktą aukštą. Galėsite nejausdami nuovargio sparčiai vaikščioti ir pritapti prie fiziškai stipresnių kolegų ar draugų.
- Pasirinkite važinėjimą dviračiu, jei norite pagerinti savo laikyseną. Ilgą laiką leidžiant prie kompiuterio ar darbo stalo, net ir vaikščiodami nepajėgiame suformuoti taisyklingos laikysenos, dėl to gali prasidėti nugaros skausmai, susiformuoti ydinga laikysena. Važiuojant dviračiu lavinama pusiausvyra, stiprinami gilieji ir paviršiniai nugaros raumenys.
- Tam, kad važiuoti dviračiu būtų patogu ir malonu, būtina tinkamai pasirinkti dviratį. Tai atlikti gali padėti parduotuvės konsultantai.
Primename, kad būtina pasirūpinti saugiu važiavimu bei tinkama savo dviračio technine būkle.
REKLAMA