Dėl to, jeigu iš krepšinio klubų norite kovos dėl kiekvieno aikštelės centimetro ir atkaklių rungtynių, jums vertėtų pasidomėti kai kurių Europos nacionalinių lygų varžybomis. Tiek lažybų bendrovės internete, tiek fanai ir lygas stebintys žurnalistai vertina jų konkurencingumą ir nenuspėjamus rezultatus. Štai 5 nacionalinės krepšinio lygos Europoje, kurias galime laikyti įdomiausiomis ir konkurencingiausiomis.
LNB Pro A, Prancūzija
Į Prancūzijos antrąją ar net trečiąją lygą dažnai patraukia ir talentingi, jauni Lietuvos krepšininkai. Čia vyrauja ganėtinai aukšto lygio organizuotas krepšinis, kuriame didelis dėmesys skiriamas ir jaunų talentų ugdymui. Pats didžiausias konkurencingumas, be abejonės jaučiamas aukščiausiame – LNB Pro A divizione.
Jame dalyvaujantys Vilerbano ASVEL, Po Ortezo Elan, Limožo CSP, Strasbūro SIG ir pastaruoju metu – AS Monaco nuolat figūruoja aukščiausio lygio tarptautiniuose čempionatuose, kaip konkurencingi klubai. Tai tokia lyga, kur nuolat nestinga įspūdingų epizodų, triuškinančių dėjimų ir konkurencingų rungtynių.
GBL, Graikija
Nors visą laiką Graikijos krepšinį siejame tik su Atėnų “Panathinaikos” ir Pirėjo “Olympiakos”, tačiau per istoriją čia yra ir kitų konkurencingų klubų. Nors vien dėl raudonųjų ir žaliųjų derbio ir jį supančios atmosferos verta stebėti šią lygą ir tai yra tikroji “vyšnia ant torto”, bet ir kitų komandų pasirodymai – įdomūs bei nenuspėjami. Kasmet yra 5-6 klubai, kurie rimtai varžosi dėl aukščiausių pozicijų ir ganėtinai stipriai pasirodo tarptautiniuose Eurocup ar FIBA Champions League turnyruose.
Lega Basket Seria A, Italija
Buvo laikas, kada ši lyga buvo stipriausia visoje Europoje. Nors dabar šią poziciją tenka užleisti, bet įspūdingų epizodų gausa ir čempionato laimėtojų nenuspėjamumu niekas nepralenks LBA lygos Italijoje.
Čia turime Eurolygos lygio klubus Milano Armani ir Bolonijos Virtus bei daugybę apylygių klubų, kurie nuolat stumdosi dėl 3-8 vietų. Įdomiausia tai, kad net ir favoritai Italijos lygoje būna labai pažeidžiami. Pavyzdžiui, per paskutinius dešimt sezonų, lygą laimėjo net 5 skirtingi klubai, kai tuo tarpu Lietuvoje tokių buvo vienas, Graikijoje – du.
BSL, Turkija
Per pastarąjį dešimtmetį jokios šalies klubinio krepšinio kreivė nekilo tiek į viršų, kiek Turkijos. Didžiulės privačios investicijos pavertė Turkiją pagrindine finansinė jėga Europos krepšinio žemėlapį. Ir nors čia atsiranda daugiausiai ambicingų klubų, kurie sezono viduryje nebesugeba išsimokėti algų žaidėjams, bet Fenerbahce, Bešiktaš, Anadolu Efes, Galatasaray – milijonius biudžetus ir ilgas istorijas turintys klubai.
Įdomiausios čia yra būtent kovos tarp kelių elitinių klubų, kurie užima lyderiaujančias pozicijas. ŠIų mačų rezultatai gali būti nenuspėjami. Nors lygos stiprumui kiša koja griežtėjančios taisyklės dėl legionierių, tačiau BSL išlieka viena stipriausių krepšinio lygų Europoje.
Liga Endesa, Ispanija
Ši lyga visuomet buvo labai stipri, tačiau per pastaruosius 10-15 metų ji tapo pačia galingiausia Europoje. Jeigu Real ir Barcelona pajėgumas niekada niekam nekėlė abejonių, tai tokie klubai, kaip: Baskonia, Juventut, Valencia, Morrabanc Andorra, Unicaja, Murcia ir daugybė kitų sukuria panašų efekta, kokį jaučia Barclays Premier lygos žiūrovai Anglijos futbole. Bet kas gali įveikti bet ką ir net 1-ą bei pvz., 12-ą vietą užimančių komandų akistatos gali būti labai intriguojančios.
Tiesa, kad visi visada laukia Real ir Barcelona El Classico, kuris, kaip įprasta būna finale, bet pakeliui į finalą matome tikrai daug įspūdingų rungtynių. Na, o tai, kad čempionate visada yra nemažai lietuvių krepšininkų, tik prideda įdomumo!