Atkreipkite dėmesį į mėsos spalvą
Pirmasis kriterijus, į kurį būtina atsižvelgti renkantis mėsą – jos spalva. Štai, pavyzdžiui, šviežia kiauliena yra šviesiai rausvos spalvos. Jautiena – tamsiai rausvos spalvos. Beje, atkreipkite dėmesį į riebalų spalvą. Jie turėtų būti balti. Gelsvo atspalvio jautienos riebalai rodo, kad gyvulys buvo vyresnio amžiaus. O tai reiškia, kad ir jo mėsa bus kietesnė.
Labiau mėgstate paukštieną? Jos spalva turėtų būti rausvai blizgi – tai indikuoja mėsos šviežumą. Todėl venkite mėsos, kuri atrodo papilkėjusi ar patamsėjusi.
Svarbus kriterijus – mėsos konsistencija
Ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik į mėsos spalvą, bet ir į jos konsistenciją. Raumenų skaidulos turėtų būti elastingos ir stangrios. Jei tik yra galimybė, paspauskite mėsą pirštu. Po kurio laiko ji turėtų grįžti į pradinę padėtį. Ir nepamirškite, mėsos paviršius turėtų būti drėgnas, bet ne šlapias.
Kokios mėsos reikėtų vengti? Žinoma, tokios, kuri yra lipni ar gleivėta. Pernelyg minkšta mėsa taip pat nėra kokybės ženklas.
Jei tik yra galimybė, mėsą pauostykite
Kvapas – vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis kokybišką ir šviežią mėsą. Todėl jei tik turite galimybę, būtinai ją pauostykite. Žinoma, mėsa turi savo specifinį kvapą – viskas su tuo yra gerai. Svarbiausia, nepirkti mėsos, kuri skleidžia rūgštų, nemalonų ar puvėsius primenantį kvapą.
Atkreipkite dėmesį į mėsos pakuotę, ženklinimą bei kainą
Jeigu tik galite, pirkite vitrininę, o ne fasuotą mėsą. Vis dėlto, kartais tokios galimybės tiesiog nėra. Ką daryti tokiu atveju? Išanalizuoti pakuotę ir jos ženklinimą. Mėsa turėtų būti supakuota sandarioje, nepažeistoje pakuotėje. Ant jos privalo būti nurodyta mėsos rūšis, kilmės šalis, skerdimo data, gamintojo informacija, vartojimo terminas.
Taip pat atkreipkite dėmesį į mėsos kainą. Jeigu ji įtartinai pigi – tokios mėsos reikėtų vengti. Tai gali indikuoti prastą kokybę. Vis dėlto, permokėti taip pat neverta. Parduotuvių naujausi kaininiai leidiniai – kupini puikių akcijų mėsai. Peržvelkite juos ir įsigykite mėsos su nuolaida. Jeigu matote, kad nespėsite jos suvartoti – ne bėda: tiesiog užšaldykite ir pasigaminsite kitą kartą.