Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, gavus informaciją, kad Vilniaus miesto gyventojas domisi įvairiais šaunamaisiais ginklais ir galbūt neteisėtai disponuoja šaunamaisiais ginklais. Tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad sostinėje jis prekiauja sendaikčiais, dėvėtais daiktais ir galimai superka ginklus, šaudmenis ir sprogstamąsias medžiagas. Surinkus papildomus duomenis ir, esant pakankamam pagrindui manyti, jog informacija iš tikrųjų yra pagrįsta ir reali, buvo nuspręsta nedelsti ir sulaikyti asmenį, kad jo turimi ginklai, šaudmenys ar sprogstamosios medžiagos nepatektų tretiesiems asmenims.
Š. m. vasario mėn. asmuo buvo sulaikytas ir atliktos procesinės prievartos priemonės – kratos. Iškart po sulaikymo jis nurodė, kad jokių civilinėje apyvartoje uždraustų daiktų neturi ir niekada neturėjo. Pareigūnams atliekant kratas jo gyvenamojoje vietoje, automobiliuose, vyras elgėsi užtikrintai ir netgi rodė savo nuomojamus sandėliukus, kur laikomi jo pardavinėjami daiktai. Tyrimo metu pareigūnai buvo surinkę duomenis apie jo nuomojamas patalpas, tačiau vyras nutylėjo apie dar vieną jo nuomojamą sandėliuką. Paprašius atrakinti pareigūnams žinomą sandėliuką, įtariamasis pasimetė, neigė, kad jo, tačiau supratęs, kad pareigūnai turi teisę ir pateks į šią patalpą, sutiko atrakinti. Kratos metu buvo rasti 9 įvairaus kalibro ginklai ir 418 įvairaus kalibro šoviniai. Taip pat atliekant kitą kratą asmens sodyboje už Vilniaus, buvo rasti 205 įvairaus kalibro šoviniai. Kitaip tariant, buvo rastas pakankamai didelis galimai šaunamųjų ginklų arsenalas.
Asmeniui įteiktas pranešimas apie įtarimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d., tačiau jau šią dieną nekyla abejonių, kad įtariamojo veiksmai bus kvalifikuoti pagal sunkesnį nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 2 d., už kurį įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 4 iki 8 metų.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.