Metų pradžioje ji bus rengiama nuotoliniu būdu, o atšaukus karantino režimo apribojimus ir esant palankiai epidemiologinei situacijai, valstybinės priešgaisrinės priežiūros, civilinės saugos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai lankysis šalies mokyklose ir susitiks su moksleiviais arba mokiniai galės atvykti į departamento teritorinius struktūrinius padalinius.
Akcijos metu mokiniai bus supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis buityje ir gamtoje, jiems bus paaiškinta, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių, vandenyje ir ant ledo, ką daryti įlūžus, kaip elgtis įvykus nelaimei, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus, ugdomi mokinių saugios gyvensenos įpročiai, jie supažindinami su ugniagesio gelbėtojo darbu ir skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 paskirtimi.
„Tikimės, kad bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, įgiję saugios gyvensenos žinių, patekę į nelaimę, žinos, kaip saugiai elgtis ar padėti kitam, o pabendravę su ugniagesiais gelbėtojais galbūt nuspręs pasirinkti šią profesiją ar tapti savanoriais ugniagesiais“, – sako departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Ši akcija rengiama jau per 20 metų, tad jau užaugo viena karta, turinti saugios gyvensenos įgūdžių. Deja, pernai dėl koronaviruso pandemijos pareigūnai negalėjo susitikti su moksleiviais, tačiau kai kur buvo rengiami nuotoliniai mokymai vaikų darželiuose ir mokyklose.“
Akcijos metu pareigūnai ne tik ves paskaitas, bet ir naudos vaizdo ir garso medžiagą, interaktyvias mokomąsias priemones, dalijamąją medžiagą – knygeles, lankstinukus žmogaus saugos tema, ugniagesiai mokinius supažindins su ugniagesio gelbėtojo profesija, pademonstruos jiems gaisrų gesinimo ir gelbėjimo techniką bei įrangą.
Šia akcija siekiama skatinti mokinius prisidėti prie gaisrinės saugos kultūros puoselėjimo buityje ir viešosiose vietose, gaisrinės saugos problemų sprendimo, ugdyti saugios gyvensenos sampratą, populiarinti pilietiškumo pavyzdžius, motyvuoti mokinius pilietiškai ir savanoriškai veiklai gaisrinės saugos srityje, formuoti teigiamą mokyklų bendruomenių nuomonę apie valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklas, populiarinti ugniagesio gelbėtojo profesiją visuomenėje, skatinti pastebėti ir įvertinti pozityvias suaugusiųjų, mokinių iniciatyvas gaisrinės saugos srityje.
2019 m. šios akcijos metu pareigūnai aplankė net 731 bendrojo ugdymo mokyklą, susitikimuose su jais dalyvavo per 30 tūkst. mokinių. Po susitikimų su pareigūnais jie tikino, kad šie mokymai buvo naudingi ir įgytas žinias jie galės pritaikyti praktiškai.