Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra, Pasaulio sveikatos organizacijos padalinys, neseniai pareiškė, kad plaukų dažai ir šlapimo pūslės vėžys yra susiję. Tačiau rizika, atrodo, yra minimali, o didžiausia rizika kyla kirpėjams vyrams ir plaukų priežiūros specialistams, kurie kasdien susiduria su dideliu plaukų dažų kiekiu. Atrodo, kad didžiausia rizika kyla naudojant nuolatinius tamsios spalvos plaukų dažus.
Sveiki plaukų dažai – Biokera Vegan Color V44, 300 g iš Vitrinapro.lt
Plaukų dažai yra gana saugūs
Nors šiandieniniai plaukų dažai yra gana saugūs, vis dar nerimaujama dėl tų, kurie naudojo plaukų dažus iki 1980 m. Jeilio universitete atlikto tyrimo metu nustatyta, kad moterims, pradėjusioms naudoti tamsius plaukų dažus iki 1980 m., padidėjo ne Hodžkino limfomos rizika. Tačiau moterims, pradėjusioms dažyti plaukus po 1980 m., tokia padidėjusi rizika nebuvo nustatyta.
Kodėl toks skirtumas? 1980 m. JAV buvo uždrausta naudoti plaukų dažų ingredientus, gautus iš akmens anglių dervos. Buvo nustatyta, kad šios sudedamosios dalys, įskaitant HC Blue 1, yra kancerogeninės. (Reikėtų pažymėti, kad nors JAV uždraudė naudoti šias sudedamąsias dalis, kitose šalyse, ypač mažesnėse besivystančiose šalyse, jas vis dar leidžiama naudoti).
Todėl 40 metų ir vyresni žmonės, kurie daugelį metų dažo plaukus ir nerimauja dėl vėžio, turėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju arba onkologu. Visada yra rizika, kad toksinai iš plaukų dažų gali patekti į organizmą. Tačiau dažniausiai vėžio rizika yra minimali.
Kai kurie žmonės mano, kad plaukų dažų naudojimas kelia tam tikrą kitą riziką sveikatai. Pavyzdžiui, balinant plaukus gali nudegti plaukai ir galvos oda, o kraštutiniais atvejais gali kilti odos infekcijų.
Be to, tyrimais nustatyta, kad moterims, kurios dažo plaukus 20 ir daugiau metų, gali beveik dvigubai padidėti reumatoidinio artrito rizika. Neaišku, ar taip yra dėl to, kad jos pradėjo dažytis plaukų dažais, pagamintais iki 1980 m.
Nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims nederėtų dažyti plaukų, nes jų negimusiems vaikams tikimybė susirgti vėžiu būtų 10 kartų didesnė.
Daugelis žmonių praneša apie alergines reakcijas į plaukų dažus. Jų galvos odą niežti dažymo metu ir po kelių dienų. Dėl niežulio gali atsirasti opų. Kai kuriems žmonėms taip pat gali būti sunku kvėpuoti dėl alerginės reakcijos į dažų sudedamąsias dalis.
Mėgstantys dažytis plaukus neįprastomis spalvomis, pavyzdžiui, rožine ar mėlyna, turėtų žinoti, kad šiuose dažuose yra švino acetato ir akmens anglių dervos, kurie gali pakenkti organizmo imuninei ir reprodukcinei sistemoms.
Tačiau apskritai plaukų dažai yra saugūs naudoti. Daugumoje produktų vartotojams patariama pabandyti atlikti odos testą likus kelioms dienoms iki dažų naudojimo. Pastebėjus bet kokią nepageidaujamą reakciją, nenaudokite dažų ir galbūt, priklausomai nuo aplinkybių, pasikonsultuokite su gydytoju.
Siekiant išvengti daugumos pavojų, ekspertai rekomenduoja vengti tamsių ir ilgalaikių plaukų dažų. Vietoj to naudokite natūralius plaukų dažus, kuriems naudojami henna arba augaliniai / augaliniai dažai. Kreipkitės į saloną, kuris specializuojasi augalinių, cheminių medžiagų neturinčių produktų srityje. Nemaišykite plaukų dažymo produktų.
Skaitydami šį pavojų sąrašą nepamirškite, kad apskritai plaukų dažai yra labai saugūs. Laikantis pakuotės nurodymų, galima turėti gražius plaukus ir sveiką kūną.
Kaip pasiekti, kad plaukų dažai geriau įsigertų?
Išplovę plaukus ištepkite juos giliai drėkinančiu kremu ir palaikykite dvi minutes. Išskalaukite drėkiklį vėsiu vandeniu. Neplaukite plaukų 24 valandas po dažymo. Palikę plaukus ramybėje kitas 24 valandas, plaukai geriau sugeria spalvą ir leidžia spalvai visiškai susigerti
Koks yra saugiausias būdas dažyti plaukus?
Galų gale saugiausia dažyti plaukus produktu, kurio sudėtyje nėra PPD ir amoniako. Ir visada nepamirškite dieną prieš pagrindinį dažymo seansą išbandyti nedidelį odos plotelį. Kai jau ištobulinsite spalvą, metas stiliui.
Kas atsitinka, jei plaukų dažais dažote šlapius plaukus?
Šlapių plaukų būklė yra trapiausia, kai jie yra drėgni, todėl dažant šlapius plaukus gali būti pažeisti ir lūžinėti. Geriausia plaukus dažyti, kai jie yra šlapi, kad pasiektumėte subtilių rezultatų ir mažiau pažeistumėte išvaizdą.