Internete gausu įvairių nemokamų žaidimų: nuo loginių užduočių iki nuotykių žaidimų, internetinė ruletė – uniclub.lt, įtraukiantys RPG ir įvairiausi kortų žaidimai. Pastarieji – tikrai puikus atsipalaidavimo ir laisvalaikio praleidimo būdas. Vienas populiariausių žaidimų yra pasjansas, kuriame nereikia su niekuo varžytis ar konkuruoti.
Kortų žaidimas vienam
Daugelis kortų žaidimų yra skirti keliems žaidėjams ir vienam jų žaisti tiesiog neįmanoma. O štai iš Prancūzijos kilęs pasjansas yra visiškai kitoks – jis dažniausiai žaidžiamas vieno žaidėjo ir čia nėra jokios konkurencijos. Šio žaidimo principas yra tam tikrų kortų sekų dėliojimas ir kartais pasiseka, o kartais ne.
Žinoma, turint kortų kaladę pasjansą galima žaisti ir be kompiuterio ar kito mobiliojo įrenginio, tačiau dėlioti kortas ekrane yra daug patogiau. Ypač žaidžiant tokias pasjanso versijas, kur reikia dažnai perdėlioti ir maišyti kortas – tokie žaidimai ant stalo pareikalaus daug erdvės.
Daugybė pasjanso rūšių
Pasjansas yra vienas populiariausių kortų žaidimų visame pasaulyje, tad nenuostabu, kad yra sukurta daug ir įvairių jo versijų. Kai kurios jų tokios skirtingos, kad net sunku būtų atpažinti ir atkeliavo iš skirtingų šalių. Daugiau apie įvairius kortų žaidimus ir jų taisykles galite sužinoti apsilankę uniclub.lt. O šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime pagrindines pasjanso rūšis.
Pirmoji – tai vadinamieji „Solitaire“ tipo žaidimai, kurie yra tarsi dėlionės, žaidžiami su tradicinių kortų kalade. Tokiuose žaidimuose tikslas yra sudėlioti kortas tam tikru išdėstymu ir įvairiai rikiuoti pagal žaidimo taisykles. Įvairių šios rūšies pasjanso versijų galima rasti ne tik internete, bet ir kompiuteriuose ar mobiliuose įrenginiuose.
Kita pasjanso rūšis yra „Mahjong“ žaidimai, kuriems naudojamos specialios kaladėlės su ženklais ir piešinėliais. Šio žaidimo versijų yra taip pat nemažai, vadinamuosius madžongo žaidimus gali žaisti tiek vienas, tiek ir keli žaidėjai. Jie atkeliavo iš Rytų Azijos ir yra skirti lavinti pastabumą.
Vadinamieji „Peg“ pasjanso žaidimai taip pat gali būti įvairių rūšių, tik jie žaidžiami jau visai ne su kortomis ar kortas primenančiomis kaladėlėmis, o ant specialios lentos su kamuoliukais. Tai taip pat įdomi žaidimo versija, kuri primena dėlionę.
Populiariausias pasjansas pasaulyje
„Klondike“ pavadinimu vadinamas pasjansas tikriausiai yra žinomas daugeliui. Jį tikrai teko matyti ir kompiuterio, ir telefono ekrane, o gana paprastą žaidimą tikrai smagu padėlioti ir ant stalo, naudojant tikras kortas. Žaidimo taisyklės paprastos ir lengvai įsimenamos: kortas į laukelius galima nukelti tik iš apatinės linijos – korta turi būti paskutinė. Jei jokia korta netinka, reikia truputį pamąstyti ir panaudoti laisvas kortas iš kaladės arba dėlioti kortų sekas ant stalo. Yra keletas variantų, kuriuose skirtingos taisyklės numatomos kortų rangui ir spalvai, pavyzdžiui, gali būti draudžiama į sekas įtraukti skirtingų spalvų kortas.
Vis dėlto klasikinis variantas yra lengvesnis ir tokių draudimų nenumato. Taigi, kortos stulpeliuose gali būti rikiuojamos nuo didžiausios (karalius) iki mažiausios (tūzas – vienetas). Jei stulpelis ištuštėja, į jį galima nukelti kortų seką, kuri prasideda karaliumi. Tačiau jei nutinka tokia situacija, kad nėra kortų, kurias būtų galima nukelti į viršų, kortos permaišomos ir dėlionė pradedam iš naujo.
Norite sužinoti ir kitų pasjanso žaidimo variantų taisykles? Daugiau apie kortų žaidimus skaitykite tinklapyje solitaire.lt, kur sužinosite ir apie dar nematytus bei negirdėtus pasjanso variantus, kuriuos išmėginti bus tikrai įdomu.