Hibridinis dviratis yra mišinys tarp kalnų, plentinio ir turistinio dviračio. Šio tipo dviratis turi tam tikras, kiekvieno iš paminėtų tipų, ypatybes, kurios padaro jį itin praktišku ir universaliu. Dauguma hibridinių dviračių turi plokščias vairo rankenas bei rėmą, kuris suteikia patogią, gana stačią važiavimo poziciją. Tokia važiavimo poza suteikia daugiau matomumo, saugumo, ypač dviračiu važiuojant judriu keliu. Na, o dėl tvirto rėmo, plataus bėgių pasirinkimo ir patogumo, hibridiniai dviračiai yra puikus pasirinkimas visiems, kurie mėgsta pasivažinėjimus dviračiais. Vieni hibridiniai dviračiai puikiai tinka poilsinėms kelionėms, o kiti – pasivažinėjimams mieste. Tai reiškia, kad šie dviračiai yra labai universalūs. Negana to, platus jų dizainų pasirinkimas leidžia pasirinkti sau tinkamiausią ir gražiausią hibridinį dviratį. Dalis hibridinių dviračių gali atrodyti panašiai kaip plentiniai, kiti yra panašesni į kalnų dviračius. Žinoma, skiriasi ir jų detalės, ypatybės, tačiau, šie dviračiai yra be galo praktiški ir ypatingi savo universalumu. Šiame straipsnyje rasite kelis patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamą, kokybišką hibridinį dviratį.
Tipas
Nors tai gali nustebinti daugelį, tačiau, labai svarbu žinoti, kad hibridiniai dviračiai dar gali būti skirstomi į kitus tipus. Vieni hibridiniai dviračiai gali būti universalūs. Dažniausiai, jie turi pakabos šakes priekyje, mišraus protektoriaus padangas ir patogią, gana stačią važiavimo poziciją. Tokio tipo hibridinis dviratis puikiai tinka universaliam važinėjimui gatvėmis, dviračių takais, miško takeliais ar žvyrkeliais. Jis pakankamai tvirtas, kad susitvarkytų su kelyje sutinkamomis kliūtimis. Dažniausiai, turi purvasaugius, bagažinę, vietą vaikiškos kėdutės tvirtinimui. Toks dviratis tiks ir savaitgalio išvykoms ir lengvam pasivažinėjimui po darbo. Kitas hibridinių dviračių tipas – sportiniai hibridiniai dviračiai. Jie turi siauresnes padangas, jokios pakabos šakės. Pats dviratis yra greitesnis, efektyviau važiuoja keliuose, asfaltuota danga. Skiriasi net sėdėjimo pozicija, o rankenos yra šiek tiek žemiau. Dėl šios priežasties, sportiniai hibridiniai dviračiai puikiai tinka sportiniams tikslams, aktyviam laisvalaikiui. Laisvalaikiui skirti hibridiniai dviračiai – dar vienas tipas. Jie, kaip ir nurodo pavadinimas, yra skirti paprastam, kasdieniam važiavimui iki darbo ar parduotuvės. Tai patogumą ir praktiškumą garantuojantys hibridiniai dviračiai. Važiavimo pozicija – sąlyginai stačia, tačiau, yra patogi ir suteikia daugiau matomumo kelyje. Dažnu atveju, šio tipo hibridiniai dviračiai turi ne tik purvasaugius, bet ir bagažines, stovėjimo kojeles.
Rėmas
Norint išsirinkti kokybišką, tinkamą hibridinį dviratį, labai svarbu atsižvelgti į jo rėmą, o tiksliau, į medžiagą, iš kurios jis pagamintas. Anglies pluoštas – brangiausia medžiaga, iš kurios yra gaminami dviračių rėmai. Tačiau, tokie rėmai yra lengviausi ir stipriausi. Ieškantiems našumo ir patikimumo, toks rėmas – geriausias pasirinkimas. Plačiausiai naudojami ir gera kaina pasižymintys – aliumininiai rėmai. Jie lengvi, nebrangūs, tačiau, jų tvirtumas gali būti minusas važiuojant sudėtingomis, nelygiomis trasomis. Plieniniai rėmai – patogesni už aliumininius, tačiau, ne tokie brangūs kaip anglies pluošto. Tokios medžiagos rėmas suteikia saugiau lankstumo, tačiau, yra sunkesnis. Dėl šios priežasties, juo bus patogiau važiuoti bekelėmis, užmiesčio keliais, miško takais.
Stabdžiai
Hibridiniai dviračiai gali turėti dviejų tipų stabdžius: diskinius arba V- brake tipo. Diskiniai stabdžiai yra brangesni, sunkiau sutvarkomi, tačiau, laikomi efektyvesniais, saugesniais. Jie neleidžia greitai susidėvėti ratlankiams, o esant sudėtingoms oro sąlygoms, drėgnam orui, purvinai kelio dangai, jie suteikia geresnį, kokybiškesnį stabdymą. Tuo tarpu, V-brakes tipo stabdžiai yra tinkamesni paprastiems dviračiams, nesudėtingiems, retiems pasivažinėjimams, kadangi, nėra tokie galingi kaip diskiniai. Jie pigesni ir veikia suspausdami ratlankį su kaladėlėmis. Tai reiškia, kad ilgainiui jie prisideda ir prie greitesnio ratlankių susidėvėjimo. šio tipo stabdžiai tinka tik sausam orui ir palankioms važiavimo sąlygoms, kadangi, šlapiu oru, esant purvui – veikia neefektyviai.
Bėgiai
Renkantis hibridinį dviratį, dėmesio reikėtų skirti ir bėgiams, pavaroms. Na, o bėgių skaičiaus pasirinkimas tiesiogiai priklauso nuo to, kaip ir kur planuojate važiuoti. Jei esate aktyvus dviratininkas, dažniausiai važinėjate lygumomis, tikrai galite rinktis ir vieno bėgio, greičio hibridinį dviratį. Tačiau, norintiems važinėtis kalnuotomis vietovėmis, teks pasirinkti daugiau bėgių turinčius dviračius. Tiesa, reikia atminti, kad toks dviratis bus sunkesnis.
Didelis dviračių pasirinkimas ir itin draugiškos kainos bei akcijos – varle.lt svetainėje. Tikime, kad čia rasite ne tik gerą hibridinį, bet ir kokybiškus kitų tipų dviračius.