1. Nesuplanuotas persikraustymas
Gana dažnai atrodo, kad iki persikraustymo liko dar labai daug laiko ir jį nebus sunku suplanuoti per savaitę ar dvi. Tačiau, jei norite persikraustyti į naują būstą be didžiulio streso, visą procesą reikėtų pradėti planuoti bent jau mėnesį iki persikėlimo dienos, o dar geriau – ilgiau. Kadangi persikraustymo metu reikia pasiimti daugybę svarbių daiktų, dokumentų, būtina apgalvoti pakavimą, transportavimą. Be to reikia pasirūpinti kitais svarbiais dalykais, tokiais kaip sutarčių nutraukimas su paslaugų tiekėjais arba paslaugų perkėlimas kitu adresu. Specialistai rekomenduoja persikraustymą pradėti planuoti likus 8 savaitėms iki didžiosios persikėlimo į naujus namus dienos.
2. Daiktų pakavimas paliekamas paskutinei minutei
Trijų kambarių būste esančių daiktų atsakingas pakavimas vidutiniškai užtrunka apie 5 dienas. Taip taip – susumavus laiką, pakavimas vyksta ištisas 5 dienas be pertraukų! Mažai kas planuoja išeiti savaitės trukmės atostogų, kad galėtų susipakuoti daiktus persikraustymui, todėl daiktų pakavimu reikėtų pradėti užsiimti gerokai iš anksto. Pirmiausia galima pradėti pakuoti retai naudojamus daiktus, kurių greičiausiai iki persikraustymo į naujus namus neprireiks, o paskutinei dienai pasilikite tik tai, ką naudojate kiekvieną dieną.
3. Netinkamų pakavimo medžiagų pasirinkimas
Viena brangiausiai kainuojančių klaidų persikraustant yra nežinojimas, kokias pakavimo medžiagas pasirinkti ir kaip pakuoti savo turtą. Kadangi pakavimo medžiagos ir tai, kaip kruopščiai supakuosite savo daiktus, lemia didelę dalį persikraustymo sėkmės, svarbu tam skirti išskirtinį dėmesį. Jei nesate tikri, kokių pakavimo medžiagų jums gali prireikti, galite pasitarti su specialistais arba surasti informacijos internete. Dažniausiai persikraustymo metu prireikia pakavimo dėžių, lipnios juostos, tūrio užpildo medžiagų, oro pagalvėlių, apsauginės plėvelės, apsauginių kampų. Dalį medžiagų galite gauti nemokamai iš prekybos centrų, draugų ar šeimos, pavyzdžiui, kartoninių dėžių, o kitas pakavimo medžiagas reikės įsigyti specializuotose parduotuvėse. Visgi šioje vietoje nereikėtų taupyti, nes nuo pakavimo medžiagų tiesiogiai priklauso jūsų daiktų saugumas.
4. Profesionalios pagalbos atsisakymas
Daugeliui atrodo, kad persikraustymas yra gerokai paprastesnis procesas, nei iš tiesų yra. Dažnai manoma, kad paprašyti draugų ar giminių pagalbos, bus daug pigiau, tačiau tai kartais gali sukelti daugiau rūpesčių nei naudos. Kadangi perkraustymo įmonės turi tinkamos įrangos, pakavimo medžiagų, transporto ir apmokytų darbuotojų, jos gali pasirūpinti sklandžiu ir efektyviu perkraustymu. Žinoma, įmonę galite samdyti tik daiktų pervežimui arba pakavimui, krovimui, pervežimui ir iškrovimui. Tai priklauso nuo finansinių galimybių ir jūsų noro įsitraukti į kraustymosi procesą.
5. Pirmos pasitaikiusios perkraustymo įmonės pasirinkimas
Dažnai neatidžiai pasirenka tie žmonės, kurie paskutinę minutę susirūpina persikraustymu arba artėjant persikėlimo į naujus namus dienai supranta, kad savų jėgų neužteks sklandžiam procesui užtikrinti. Tačiau reikėtų prisiminti, kad įmonių yra labai daug ir pasirinkimas turėtų būti atsakingas. Juk perkraustymo įmonės darbuotojams patikėsite didelę dalį savo turto. Geriausias būdas tinkamai pasirinkti – atkreipti dėmesį į kitų klientų atsiliepimus. Taip pat galima kreiptis į kelias įmones, paprašyti, kad jie atsiųstų pasiūlymus su kainomis ir pagal biudžetą pasirinkti geriausią variantą.
6. Nenaudojamų daiktų perkraustymas į naują būstą
Beveik kiekvienuose namuose yra bent keli jau seniai nenaudojami daiktai. Kodėl jų neišmetus dar gyvenant senuose namuose? Jei juos pasiliksite, be reikalo mokėsite už didesnio daiktų kiekio perkraustymą, o galiausiai nenaudojami daiktai ir toliau tik užims vietą. Specialistai rekomenduoja prieš kraustymą atidžiai apžiūrėti namus ir visus nenaudojamus daiktus parduoti, atiduoti arba išmesti. Seniai nenaudojami daiktai nebūtinai yra beverčiai, todėl kartais juos pardavus galima padengti nemažą dalį persikraustymo išlaidų. Kraustymasis – puikus metas atsikratyti nenaudojamomis senienomis. Taip bus daug maloniau pradėti naują gyvenimo etapą naujuose namuose!
7. Nepažymėtas dėžių turinys ir neatlikta inventorizacija
Kraustantis svarbu nepamiršti, kas slepiasi supakuotose dėžėse, kad žinotume, kurias pakuotes reikia labiau saugoti. Tam atlikti puikus būdas – uždėti ant dėžių etiketes, su viduje esančių daiktų sąrašu. Tačiau skubėdami daugelis to nepadaro. Tuomet gali būti apgadinti dūžtantys, trapūs daiktai. Be to, naujame būste sunku išpakuoti ir į atitinkamas vietas sudėlioti atsivežtus daiktus. Tiesa, naudinga ne tik ant dėžių surašyti jų turinį, bet ir padaryti inventorizaciją. Kam ji reikalinga? Kai daiktus pervežinėja transportavimo įmonė, inventorizacija ypatingai svarbi, nes jūs lengvai pastebėsite, jei ko nors truks ir galėsite reikalauti žalos atlyginimo. Nors nemažai perkraustymo paslaugas teikiančių įmonių sudaro savo inventorizacijos sąrašus, tačiau rekomenduojame dar kartą viską patikrinti.
Nors persikraustymo procesas yra varginantis ir reikalauja labai daug laiko, tačiau nereikėtų pamiršti dar vieno labai svarbaus dalyko – informuoti apie gyvenamosios vietos pasikeitimą įvairius paslaugų tiekėjus, bankus ir kitas įstaigas, kurios gali atsiųsti popierinių laiškų paštu. Tai paprastai galima sutvarkyti internetu, todėl ilgai neužtruksite.
Taigi, norėdami palengvinti persikraustymo procesą, galite pasimokyti iš šių dažnų klaidų ir jų nekartoti. Nepamirškite, kad raktas į sklandesnį persikraustymą yra planavimas ir profesionali pagalba. Greičiausiai net ir geriausias pasiruošimas nepadės visiškai išvengti streso, bet jo tikrai bus gerokai mažiau, jei tiksliai žinosite, kaip ir ką daryti išaušus persikraustymo dienai.