Nemokama filmo „Prezidentas“ peržiūra Ariogaloje!

18jul22:00Nemokama filmo „Prezidentas“ peržiūra Ariogaloje!

Renginio aprašymas

Liepos 18 d. (ketvirtadienį) 22:00 val. Raseinių rajono kultūros centro Ariogaloje kiemelyje (Gedimino g. 11) VšĮ „Atrask Raseinius“ kviečia į nemokamą filmo „Prezidentas“ peržiūrą.

Žiūrovai patys pasirūpina užkandžiais ir gėrimais bei sėdimomis vietomis (kilimėliai, kėdės ir pan.). Esant blogam orui filmo peržiūra bus atšaukiama.

APIE FILMĄ:
Pirmą kartą į Lietuvos kino teatrus atkeliauja filmas apie vieną iškiliausių Lietuvos asmenybių – kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų. Dokumentinio filmo „Prezidentas“ idėjos autoriai – Daiva Žeimytė- Bilienė ir Arūnas Valinskas – 2019-aisiais metais padarė su prezidentu viso gyvenimo interviu, kuris visapusiškai atskleidžia 10 metų Lietuvos prezidento pareigas ėjusio Valdo Adamkaus asmenybę ir požiūrį į daugybę jo gyvenimą lydėjusių istorinių įvykių. Filmą režisavo Giedrė Genevičiūtė. Muziką specialiai šiam filmui sukūrė kompozitorius Gediminas Zujus. Pasakodamas savo istoriją, kadenciją baigęs prezidentas, netikėtai sau pačiam, randa atsakymus į visą gyvenimą jį lydėjusius klausimus – kodėl vaikystėje šeimos meilės stokojęs V. Adamkus, gebėjo būti švelnus ir dėmesingas visiems jo gyvenimo kelyje sutiktiems žmonėms? Kodėl jis taip myli žmones? Ką jam reiškia meilė – jo Lietuvai ir jo Almai? Šiandien prezidento žinutė šviesaus atminimo žmonai, kurią jis ištarė filme, įgyja dar didesnę reikšmę. Lyg priminimas visiems, skamba ir dokumentiniame filme ištarti Valdo Adamkaus žodžiai apie meilę savo šaliai. Ką jam visada reiškė Lietuva? Ką ir kodėl jis dėl jos darė būdamas JAV? Ar jis galėjo nekandidatuoti į Lietuvos Respublikos Prezidentus? Žiūrovams netikėta pasirodys ne tik Valdo Adamkaus žmogiškoji pusė, bet ir jo gebėjimas gudriai, bet diplomatiškai išlaviruoti sudėtingose politinėse ir geopolitinėse situacijoje. Prezidentas kino juostoje papasakoja, kokiais būdais jam pavyko gauti leidimą sovietmečiu atvykti į Lietuvą ir dėl ko jo atsiprašė buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel? Dokumentinis filmas „Prezidentas“ – tai lyderio, kuris yra vienas iš mūsų, istorija, leidžianti suvokti, koks iš tiesų žmogiškas gali būti valstybės vadovas.

RENGINIO METU FOTOGRAFUOJAMA IR FILMUOJAMA.

 

more

Laikas

(Ketvirtadienis) 22:00

Vieta

Raseinių rajono kultūros centro Ariogaloje kiemelyje

Gedimino g. 11

Komentuoti

Sveiki sugryžę!

Prisijunkite

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist