Pasak projekto iniciatoriaus Seimo nario Mykolo Majausko, per metus savivaldybės gauna tūkstančius pranešimų dėl nenaudojamų automobilių bendro naudojimo teritorijoje. Vilniaus savivaldybės teigimu, kiemuose kartais būna net iki 20 proc. automobilių, kurie yra nenaudojami arba negalimi naudoti.
„Taip, kaip negali pastatyti nenaudojamos skalbimo mašinos kieme, lygiai taip pat negali pastatyti parkavimo vietoje ir nenaudojamo automobilio. Automobilio parkavimo vietos bendro naudojimo teritorijoje yra skirtos būtent parkuoti automobilius, o nelaikyti daiktus, nes nenaudojamas ir negalima eksploatuoti automobilis yra tiesiog daiktas“, – sakė M. Majauskas.
Kodekse siūloma įtvirtinti, kad neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtrauktų įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams).
Už pakartotinį nusižengimą siūloma skirti baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki trijų šimtų eurų. Už pakartotinį nusižengimą galėtų būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.
Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinta, kad asmenį galima traukti atsakomybėn už nusižengimą tik po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti rašytinio perspėjimo, keičiant jį į administracinę nuobaudą – įspėjimą. Taip būtų siūloma nustatyti terminą neeksploatuojamos transporto priemonės pašalinimui.
Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme (projektas Nr. XIIIP-4533(2) siūloma įtvirtinti, kad transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė (transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį) arba negalima eksploatuoti transporto priemonė (transporto priemonė, kuriai šio įstatymo nustatytais pagrindais ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė).
Siūloma, kad pakeitimai įsigaliotų 2022 m. sausio 1 d.
REKLAMA