Apie šešiasdešimt rajono švietimo bendruomenės atstovų š. m. vasario 9 d. susirinko į nuotolinį renginį, kuriame Renata Pavlavičienė pristatė Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus ilgalaikį švietimo tikslą, veiklos organizavimo principus, nuoseklų ir sistemingą darbą padedant mokykloms siekti pažangos. Išryškino projekto Lyderių laikas, Geros mokyklos koncepcijos ir programos Erasmus+ sąsajas. Pristatė Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus patirtis rengiant ir įgyvendinant Erasmus+ KA1 ir KA2 projektus. Papasakojo apie naująjį Erasmus+ programos etapą, europinį plėtros planą bei Erasmus+ akreditaciją bendrojo ugdymo srityje 2021-2027 m. laikotarpiui.
Po renginio Raseinių Šaltinio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta rašė: „Lektorė aiškiai atskleidė Erasmus+ projektų naudą, siekiant pokyčių asmeniniu, mokyklos, rajono lygmeniu. Išsamiai paaiškino kaip organizacijos tikslus susieti su Europinės plėtros planu, kaip „nepamesti“ projekto tikslo ir uždavinių visose projekto paraiškos dalyse. Paaiškino, kaip rengiant paraišką tikslingai panaudoti mokyklos veiklos kokybės įsivertinimo, nacionalinių, bei tarptautinių tyrimų duomenis.“
Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos pradinių klasių mokytoją Ingridą sužavėjo lektorės profesionalumas ir nuoširdūs praktiniai patarimai, įžvalgos. Renginys buvo labai informatyvus, tikslingas ir naudingas – pasidalinta praktiniais patarimais apie sėkmingą projekto rašymą.
Simonai iš Ariogalos gimnazijos lyderystės renginys buvo labai naudingas, nes ji nežinojo, nuo ko pradėti rašyti Erasmus+ projektą. O dabar jau įsivaizduoju, rašo Simona, – nuo ko reikėtų pradėti, nes išgirdau labai naudingus praktinius patarimus. Visur skaičiau ir klausiau daug teorijos, aprašų, Vadovų, bet kaip parašyti gerą projektą, niekur informacijos neradau. Svarbiausia, kai esi projektų rašyme naujokas ir nežinai nuo ko pradėti, tai šiame renginyje buvau padrąsinta ir nukreipta tinkama linkme. Labai ačiū už pasidalintą patirtį.
Apie eTwinning platformos galimybes papasakojo Rasa Kučinskienė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja.
Dalį apie eTwinning platformą apibendrino Indrė, Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė: eTwinning platforma įgalina bendradarbiavimą ir dialogą tiek tarp projekto dalyvių įstaigos viduje, tiek tarp skirtingų įstaigų. Veikdami šioje platformoje žinias galima paversti pokyčiais. Galima kartu mokytis ir atrasti naujų mokymosi galimybių. Projektai skelbiami šioje platformoje demonstruoja meistriškumą: pedagoginį novatoriškumą, integraciją į ugdymo turinį, bendravimą ir mainus tarp mokyklų partnerių, mokyklų partnerių bendradarbiavimą, technologijų taikymą, ugdymą, orientuotą į rezultatus, nepamirštant ir pačio proceso svarbos. Tai veiklos, kuriančios mokyklos vertę.
Šioje platformoje gali „išrasti save“. Kiekvienas projekto dalyvis gali tapti „mokiniu“, ieškančiu mokymosi būdų, organizavimo ir aplinkų įvairovės. Mokymasis įgauna prasmę. Vyksta dialogas tarp projekto dalyvių nacionaliniu, tarptautiniu mastu. Tai galimybė visiems Europos mokytojams ir mokiniams kurti bendrus projektus, tobulėti ir bendradarbiauti virtualioje erdvėje, būti įdomiausios besimokančios Europos bendruomenės dalimi.
REKLAMA