Skambant Raseinių meno mokyklos pučiamųjų orkestro ansamblio muzikai (vadovas –V. Dabžanskas), padedant Raseinių Šaltinio progimnazijos šokių kolektyvo narėms (vadovas – R. Turčinskas) Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius atidengė Mykolo Sleževičiaus paminklą, pasidžiaugė gražia iniciatyva ir iškilios Raseinių krašto asmenybės įamžinimu.
Prie sveikinimo žodžių prisidėjo ir projekto iniciatoriai Zigmas Pranckus ir Kęstutis Užemeckas, kurie dėkojo Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorei Birutei Kulpinskaitei už puikų M. Sleževičiaus biografijos pristatymą ir projekto įgyvendinimą.
Bronzinį advokato, politiko, valstybės ir visuomenės veikėjo paminklą sukūrė skulptorius Svajūnas Jurkus (2022 m. pasirašyta 21262,46 Eur vertės autorinė sutartis). Šis skulptorius kūrė ir daugiau paminklų Raseinių kraštui.
Ceremonijoje taip pat dalyvavo gausus būrys Tarybos narių, kultūros, švietimo įstaigų atstovų ir besidominčių gyventojų.
M. Sleževičius – iškilus ir svarbus Lietuvos valstybės kūrėjas, itin nusipelnęs politikos, kultūros ir visuomenės srityse, pačiu sudėtingiausiu šaliai metu savo veikla ir darbais svariai prisidėjo prie jos kūrimo ir išsaugojimo.
1882 m. vasario 21 d. M. Sleževičius gimė Dremblių vienkiemyje, Viduklės valsčiuje, Raseinių apskrityje, mokėsi Mintaujos gimnazijoje. Vėliau M. Sleževičius įstojo į Odesos universitetą, kur baigė teisės studijas. 1907 metais apsigyveno Vilniuje ir aktyviai įsitraukė į kultūrinę bei politinę veiklą. Svarbiausias Mykolo Sleževičiaus nuopelnas yra tai, kad pačiu sudėtingiausiu Lietuvos Respublikos laikotarpiu – su trumpa pertrauka nuo 1918-ųjų pabaigos iki 1919-ųjų spalio – jis sėkmingai vadovavo 2-ąjai ir 4-ąjai Vyriausybėms, organizavo krašto gynybą. Vėliau jis buvo Steigiamojo ir visų demokratinių LR Seimų atstovas. Aktyvus organizacijų ir asociacijų narys ir steigėjas. Po 1926-ųjų perversmo M. Sleževičius dirbo advokatu. Mirė – 1939 m. lapkričio 11 d. Kaune, palaidotas Kauno Petrašiūnų kapinėse.