Šventė skirta pasidžiaugti Raseinių rajono mokinių pasiekimais ir padėkoti už puikius mokslo rezultatus. Renginyje dalyvavę Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius ir Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Jonas Vazgys, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Audra Samienė pabrėžė mokinių pasiekimų ir mokytojų darbo svarbą visai rajono bendruomenei. Sveikindamas mokinius ir mokytojus meras Arvydas Nekrošius pasidžiaugė gausiai susirinkusia bendruomene ir Raseinių krašte augančiu gabiu jaunimu. „Ačiū jums, kad stengiatės, mokotės ir nuosekliai siekiate gerų rezultatų. Jūs puikiai kylate savo sėkmės trajektorija“, – sveikindamas mokinius sakė meras. Padėkos žodžius jis skyrė ir mokytojams, kuriuos pavadino mokinius lydinčiomis kelrodėmis žvaigždėmis, taip pat mokyklų vadovams, telkiantiems bendruomenes ir skatinantiems siekti vis aukštesnių rezultatų.
Taip pat įteiktos keturios Raseinių rajono savivaldybės mero padėkos: dviem mokiniams, daugiausia laimėjusiems rajono etapo olimpiadose ir konkursuose, ir dviem mokytojams, parengusiems daugiausia olimpiadų laimėtojų. Mero padėkomis ir atminimo dovanomis apdovanotos Raseinių r. Ariogalos gimnazijos mokinės Justė Kazlauskaitė ir Meda Bajorėnaitė, rajono etape jos pelnė prizines vietas penkiose skirtingų dalykų olimpiadose. Šiais mokslo metais Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkės Jurga Urbonavičienė, Aleksandra Liutko-Alijauskė, Kristina Ražanienė kartu su mokytojais, dirbusiais vertinimo komisijose, rengusiais užduotis, suorganizavo 23 šalies olimpiadų ir konkursų rajono etapus, kuriuose dalyvavo 531 mokinys. 181 iš jų tapo prizinių vietų laimėtojais. Prizininkus rengė 95 mokytojai. Padėkos taip pat įteiktos mokytojoms, parengusioms daugiausia rajono etapo olimpiadų laimėtojų. Pagerbta Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Irma Mickutė, parengusi aštuonis matematikos olimpiados 9–12 klasių mokinių rajono etapo laimėtojus, ir Raseinių r. Ariogalos gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Jūratė Klimienė, parengusi septynis biologijos olimpiados 5–12 klasių mokinių rajono etapo laimėtojus.
Renginio metu pasveikintos visos Raseinių rajono mokyklos, kurių mokiniai dalyvavo mokomųjų dalykų olimpiadose, rajono etapo konkursuose ir kituose mokinių pasiekimus atskleidžiančiuose renginiuose. Į sceną kviesti mokyklų vadovai, mokinius rengę pedagogai ir prizines vietas pelnę mokiniai – taip padėkota ne tik individualiems laimėtojams, bet ir visoms mokyklų bendruomenėms, prisidėjusioms prie šių rezultatų.
Šventinę nuotaiką kūrė Raseinių meno mokyklos teatro „Svajoklis“ nariai, vadovaujami režisierės Albinos Damašauskienės, ir „Pučiamųjų instrumentų Band’as“, vadovaujamas Vaido Dabžanskio bei Arūno Krištapavičiaus. Renginio dalyviai taip pat galėjo apžiūrėti mokinių kūrybinių darbų parodas: Lietuvos mokinių dailės olimpiados rajono etapo „Nuo Žemaitės iki Marcės Katiliūtės: moterų kūrybos vizijos“ darbus ir Raseinių r. Ariogalos gimnazijos I–II gimnazijos klasių STEAM bei anglų kalbos projektus „Alternatyvūs būstai“ („Alternative Living“), kurių idėjos autorė – vyresnioji anglų kalbos mokytoja Gintarė Preikšienė. Antroje renginio dalyje jaunimui paskaitą „Profesijos pasirinkimas – kaip padaryti tai teisingai?“ skaitė stand-up komikas Justinas Visickas.
Renginys tapo prasminga padėka mokiniams, jų mokytojams ir visiems, prisidedantiems prie gabių vaikų ugdymo Raseinių rajone. Mokinių pasiekimai olimpiadose ir konkursuose rodo ne tik jų atkaklumą bei smalsumą, bet ir nuoseklų mokytojų darbą, padedantį jauniems žmonėms augti, stiprinti pasitikėjimą savo gebėjimais ir drąsiau rinktis ateities kryptį.






