Atkreipiame dėmesį, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigų pirmosios medicinos pagalbos rinkinių sudėtis skiriasi priklausomai nuo juose dirbančių asmens sveikatos specialistų skaičiaus. Informaciją apie šių įstaigų rinkinių sudėtį galima rasti NVSC interneto svetainėje šiuo adresu: https://nvsc.lrv.lt/pirmoji-pagalba. Pabrėžtina, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos pirmosios medicinos pagalbos rinkiniuose draudžiama turėti pasibaigusio galiojimo laiko ar netinkamos kokybės vaistus ir medicinos priemones (prietaisus).
Kiekvienoje įstaigoje ar įmonėje ir visose Lietuvoje registruotose kelių motorinėse transporto priemonėse bei geležinkelio transporto priemonėse turi būti pirmosios pagalbos rinkinys. Rinkinį taip pat rekomenduojama turėti dviratininkams, riedutininkams, žygeiviams, keliautojams. Šiame rinkinyje turi būti: sterilūs įvairių dydžių pleistrai (10 vnt.); pleistras (ruloninis – 1 vnt. (ne mažiau kaip 5 m)); sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x ir 180 cm (1 vnt.); nesterilus tvarstis (5 vnt. (ne mažiau kaip po 5 m ilgio)); palaikomasis trikampio formos tvarstis (2 vnt.); pirmosios pagalbos žirklės (1 vnt.); speciali antklodė, skirta paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį, ne mažesnė kaip 130 cm x 200 cm (2 vnt.); sterilus žaizdų tvarstis, ne mažesnis kaip 5 cm x 10 cm (10 vnt.); vienkartinės medicininės pirštinės (2 komplektai (po 2 vnt.)); vienkartinės apsauginės plėvelės / pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt.); vienkartinis šalčio maišelis (2 vnt.); turniketas, skirtas stipriam (masyviam) kraujavimui galūnėse (rankose, kojose) stabdyti (2 vnt.) ir atmintinė – pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba atmintinė, turniketo naudojimo taisyklės.
„Svarbu žinoti, kad pirmosios medicinos pagalbos rinkinius ar pirmosios pagalbos rinkinius, neatitinkančius nustatytų reikalavimų, galima naudoti tik iki 2023 m. liepos 1 d., o jei jie papildyti turniketais, skirtais stipriam (masyviam) kraujavimui (rankose, kojose) stabdyti, – ne ilgiau kaip iki 2025 m. liepos 1 d.“