Diskusijos metu dalyviai pasitikrino savo nuomonę lygybės klausimu, prisiminė lyčių, amžiaus, rasės ir kitus stereotipus, aiškinosi vaidmenis skirtingose situacijose. Įgyvendinant projektą dalyviai suprato, kad temos buvo paprastos ir žinomos, tačiau diskutuojant ir keliant klausimus, jos yra sudėtingos, apipintos giliai įsišaknijusiais stereotipais ir labai kintančios. Pavyzdžiui: vyresnio amžiaus žmonės susiduria su nelygybe siekdami įsidarbinti, tačiau patiria ir jaunimas – kuomet klausiame, bet neatsižvelgiame arba nepakankamai atsižvelgiame į jų nuomonę. Vadovai vertinami pagal lytį, bet ne dėl jų kompetencijų ar patirties ir t. t.
Kūrybinės dirbtuvės dalyviai įsitikino, kad lygybės tema yra labai kintanti. Kas prieš 10 metų atrodė vyrų ar moterų pareiga, dabar – abiejų atsakomybė. Tėvystės atostogos – abiejų tėvų pareiga ir atsakomybė, sąskaitos apmokėjimas pasimatymo metu nėra vien tik vyro pareiga. Diskusijų pabaigoje dalyviai išsirinko kelis lygybės aspektus ir juos iliustravo plakatais.
„Negalvodami perimame tradicijas, stereotipus ir tikrai ne visada teigiamus. Kasdienybėje net nesusimąstome, kokią didelę įtaką jie mums daro. Labai svarbu suprasti, kad stereotipai tai mūsų visuomenės sukurtas dalykas, naivu tikėtis, jog lygybės, stereotipų temą galima greitai išspręsti, tačiau visada galime būti pavyzdžiu kitiems ir neskleisti stereotipinių kalbų ar pasakymų“, – sako kūrybinės dirbtuvės dalyviams Jaunimo reikalų koordinatorė Gintarė Žemgulė.
Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.