Žemaitiška roko opera „Gervaza dūzgės“ - koncertas Molavėnuose

06jul21:00Žemaitiška roko opera „Gervaza dūzgės“ - koncertas Molavėnuose

Renginio aprašymas

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kviečia į žemaitiškos roko operos „Gervaza dūzgės“ teatralizuotą koncertą liepos 6 d. 21 val. Molavėnų piliakalnių komplekse. Pusantros valandos trukmės pasirodymas –  išties įspūdingas reginys. Specialiai jam sukurta choreografija, kostiumai, šviesų spektaklis. Pati grupė pasirodymą dėl jo dinamikos ir linksmumo dar vadina „žemaitišku vesternu“.

Teatralizuoto šou idėjos autoriai – tikra žemaitė Aistė Smilgevičiūtė ir žemaitiškai uždainavęs Rokas Radzevičius.  Visos albumo „Gervaza dūzgės“ dainos sukurtos ir atliekamos žemaitiškai – originalius tekstus joms parašė Aistė Smilgevičiūtė.

Kultūros paveldu besidomintys muzikantai iš pasakojimų, atsiminimų ir padavimų apie Žemaitijoje tyvuliuojantį Platelių ežerą sukūrė vientisą istoriją. Jos veikėjai – iš Žemaičių Kalvarijos atlaidų grįžtantys ubagai, kilmingoji panelė Zifrina ir Platelių ežero skenduolis Gervazas, turėjęs priežasčių nusitempti šią kompaniją pas save į dugną ir užtaisyti jiems apokaliptines dūzges.

Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius scenoje įkūnija Zifriną ir Gervazą, ubagų vado Rimkūno rolė patikėta aktoriui Irmantui Jankaičiui. Scenoje be „Skylės“ muzikantų pasirodo ir pučiamieji bei vyrų žemaičių vokalinė grupė, kuri dar ir šoka.

Teatralizuotas koncertas „Gervaza dūzgės“ rodomas retai ir išskirtinėmis progomis. Kūrėjai kiekvieną sykį dar patobulina pasirodymą. Stengiasi sustiprinti režisūrinius sprendimus, papildyti „rimtąją“ siužeto liniją sveiko humoro doze, tobulinti choreografiją.

Įspūdingus kostiumus „Gervaza dūzgėms“ kūrė „Sidabrinės gervės“ laimėtoja kostiumų dailininkė Agnė Rimkutė, grimo dailininkė – Eglė Mikalauskaitė-Gricienė, choreografas – Rapolas Radzevičius.

more

Laikas

(šeštadienis) 21:00

Vieta

Molavėnai

Komentuoti

Sveiki sugryžę!

Prisijunkite

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist