2020-10-27, antradienis, 13:14.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:27, leidžiasi 17:02, dienos ilgumas 9:34.

Žemės dieną pasitikome drauge su parskrendančiais paukščiais

Žemės dieną pasitikome drauge su parskrendančiais paukščiais

     Drauge su atbundančia gamta ir grįžtančiais paukščiais atskubėjo pavasario lygiadienis – Žemės diena, astrologinio pavasario pradžia. Šiai dienai Nemakščių darželio bendruomenė pradėjo ruoštis iš anksto. Su vaikais kalbėjome apie žemę, žiūrėjome įvairias pateiktis, jas aptarėme, mokėmės rūšiuoti atliekas, diskutavome, kaip reikia saugoti gamtą. Iš popieriaus gaminome saulutes, kuriomis papuošėme medelį augantį darželio kieme bei dovanojome sutiktiems ir aplankytiems žmonėms.

 

 

     Žemės dieną, kovo 20-ąją, pradėjome filmuko ,,Kaip ožiukas žemę laikė“ žiūrėjimu, vėliau sėjome sėklas, sodinome gėles, kurias padovanosime mamoms. Gerai nusiteikę išvykome į kiemą, kur pakabinome paukšteliams sūpynes, rinkome ir rūšiavome šiukšles, padovanojome šokį Žemei. Šiuo šokiu prisijungėme prie socialinio projekto taikai ir vienybei paminėti Žemėje ,,Apkabinkime Žemę“. Čia vaikai buvo aktyvūs dalyviai, o ne pasyvūs stebėtojai. Šio šokio idėja ta, jog vaikai aplinką pažintų per emocijas.

 

     Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų Žemės, todėl vaikai vyko pasveikinti visų sutiktų miestelyje gyventojų ir svečių, dovanojo jiems popierines saulutes.

 

     Mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

 

                                                                                              Vyr. auklėtoja Regina Zudmonienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990