2020-02-20, ketvirtadienis, 07:14.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:43, leidžiasi 17:46, dienos ilgumas 10:3.

Vydūno metų projektas

2018-04-15
   Vydūno metų projektas

 

      2018 metais minime filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storosto) 150-ties metų gimimo sukaktį, šie metai Lietuvoje pažymimi jubiliejui skirtais renginiais. Raseinių rajono kultūros centras Vydūno metų  programai  parengė projektą, kuris primins  mažiau visuomenei žinomą šios iškilios asmenybė literatūrinį palikimą. 

 

  Vienos iš jo romantinių dramų – „Lietuvos pasakėlė“,  išleistos Tilžėje 1913 metais,  pagrindu  bus kuriamas muzikinis spektaklis. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
      

  

   Kūrybinis darbas prasidėjo metų pradžioje, rengiant  scenarijų ir bendrą spektaklio muzikinę koncepciją jau nuo  pradžios dalyvavo kompozitorius Andrius  Šiurys, vėliau prie kūrybinės komandos prisijungė dvi aktorės ir vokalistės -  Inga Šepetkaitė ir Paulina Simutytė.  Nors spektaklio kūrėjų  grupės branduolys yra iš Vilniaus, galutinis  projekto etapas persikels į Raseinius, kur bus atlikti visi kiti svarbūs muzikinio spektaklio pastatymo darbai – režisūriniai erdviniai sprendimai, scenografijos, vizualizacijų sukūrimas ir kita.
       

  

      Džiugu, kad visus vaidmenis spektaklyje pasiryžo atlikti puikios mūsų  jaunosios dainininkės Gerda Burneikaitė, Emilija Bagnonaitė, Darija Bakutytė ir Austėja Kuzmarskytė. Žinoma, tai nemenkas iššūkis, šiaip ar taip taip bus šiuolaikinis spektaklis, kuriame viskas yra svarbu - vaidyba, sceninė raiška, be to, visos vokalo partijos bus atliekamos gyvai,  taigi, kiekvienas pasirodymas taps tam tikra kūrybine interpretacija.    
       

 

       Dramos pastatymo koncepcija - vizualus muzikos, šokio reginys, panaudojant šiuolaikines sceninės raiškos priemones. Scenografijos pagrindą sudarys kelių projekcijų erdvinė vaizdo ir šviesos instaliacija, kuri savo paslaptinga, mistiška atmosfera apgaubs visus spektaklio veikėjus. Dar du svarbūs komandos nariai, prisidėsiantys prie šios sceninės „magijos“ sukūrimo - tai rūbų dizainerė Diana Kuzmickaitė (Kaunas) ir  vaizdo instaliacijų  spektakliui kūrėjas Raimundas Tarvydas. Idėjos ir scenarijaus autorius – Arūnas Kazlauskas.
       

 

        Prieš kelias savaites įvyko pirmasis susitikimas Raseiniuose, kuriame aptarėme scenarijų, tolesnio darbo gaires. Tikimės, kad tokios kūrybinės grupės, suburtos  iš kelių Lietuvos miestų bendradarbiavimas  padės žengti naują žingsnį Raseinių kultūriniame gyvenime,  įgyti naujos patirties ir  ištrūkti iš tam tikro lokalaus ribotumo erdvės. Drąsi ir šiuolaikiška Vydūno interpretacija – puiki dovana šių jubiliejinių metų proga tiek mūsų krašto kūrėjams, tiek žiūrovams.  Pirmasis muzikinio spektaklio pristatymas numatomas vasaros pradžioje, premjera – spalio mėnesį.

     

                                                                                                                     Arūnas Kazlauskas
                                                                                                   Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144