2020-08-15, šeštadienis, 14:26.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:08, leidžiasi 21:02, dienos ilgumas 14:54.

Viduklės miestelio bibliotekoje lankėsi Lietuvos kariuomenės savanoris, jaunesnysis eilinis Nerijus Mickevičius (2)

2015-12-11, paskelbė Gerda Lapinskaitė
Viduklės miestelio bibliotekoje lankėsi Lietuvos kariuomenės savanoris, jaunesnysis eilinis Nerijus Mickevičius

 

Kario savanorio tarnybą, kaip alternatyvą  privalomajai karinei tarnybai, renkasi vis daugiau jaunuolių. Taigi, tokią tarnybą pasirinko ir vidukliškis , buvęs Simono Stanevičiaus gimnazijos moksleivis Nerijus Mickevičius. Viduklės miestelio bibliotekoje,  pradėjo skaityti nuo 2008 metų , tada jis buvo pradinukas. Nerijus, ne tik šios bibliotekos skaitytojas ir lankytojas bet  ir bibliotekos rengiamų popiečių, valandėlių, garsinių skaitymų dalyvis .Tai be galo darbštus, nuoširdus ir daug skaitantis jaunuolis.

 

 

Nerijus mielai vaikams pasakojo apie savanorio tarnybą. Kad savanoriu, gali tapti kiekvienas Lietuvos pilietis nuo 18 metų, pareiškęs norą ir atitinkantis sveikatos, fizinius bei kitus reikalavimus, o negali, tapti asmenys teisti už tyčinius nusikaltimus.

 

 

Pirmąją savaitę didžiausias dėmesys skiriamas savanorių ginklui, automatiniam ginklui AK-4MT, vadinamajam „irklui“. Savanoriai privalo ne tik „iškalti“ GVT (ginklo valdymo testo) punktus, bet ir mokėti be klaidų viską padaryti.

 

 

Pirmosiomis dienomis, kol pripranti prie visiškai naujo gyvenimo ritmo, tenka lakstyti nuo ryto iki vakaro. Supranti, kad paklusti privalai visiems. Nuo instruktorių iki budėtojų. Klausyti tenka net ir turinčių tokį patį laipsnį, jaunesniojo  eilinio. Poilsiui nelieka nė minutės, nes komanda „Kuopa rikiuot“ gali pasigirsti bet kada.

 

 

Kariai savanoriai ardo šautuvą, mokosi jį vėl surinkti, stengiasi įsiminti visų jo dalių pavadinimus, ir kaip elgtis su ginklu, kad nesusižeistum pats ir nesužalotum aplinkinių.

 

 

Vyksta lauko taktikos pratybos, kurios būna miške. Instruktoriai paruošia kareiviams įvairių siurprizų. Vien ropojimo-šliaužimo-ridenimosi-sėlinimo užduotis ko verta! Aidint seržantų raginimams privalai nušliaužti tam tikrą atkarpą nepakeldamas galvos. Nesunku įsivaizduoti, kaip atrodo uniformos po šliaužimo per  purvą!  O kur dar, kuprinė sverianti apie 25 kg  ir ginklas, nakvynė po atviru dangumi.

 

 

Valandėlė, vaikams tikrai neprailgo. Jie, šitaip atidžiai klausėsi,  kad  atsakę į  jo  užduotus klausimus gavo saldžių prizų.

 

 

Dar ilgai bibliotekoje netilo vaikų šurmulys, visi džiaugėsi  kareiviška kuprine, ir joje esančiais daiktais, paveikslavosi  su Nerijumi.

 

 

                                                                           Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Viduklės    

                                                                                     filialo vyresn. bibliotekininkė Janina Gečaitė

 
 
Contact form

 

Skaitytoja 2015-12-11 19:35:25 IP: 78.62.117.224

Šauni Viduklės miestelio bibliotekininkė, pagarba jai!Ne tik už patriotinį jaunimo auklėjimą, rengiant tokio pabūdžio valandėlę bibliotekoje! Janina kryptingai dirba su vaikais, kasdien su jais bendrauja, yra reikli, skatina skaityti,viskuo domėtis, moko juos ir mandagumo, ir supratimo! Manau, kad Viduklės vaikai užaugę su šiluma širdy prisimins bibliotekininkę Janiną, jos išradingumą, daugybę renginukų ir valandėlių su saldžiais prizais, dovanėlėmis. Nerijui, kuris dabar yra savanoris, jo broliams ir sesėms bibliotekininkė yra kaip antra mama, visuomet nuoširdžiai besidžiaugianti vaikų pasiekimais, juos išklausanti ir įkvepianti siekti kilnių tikslų gyvenime... Daugiau aplink mus tokių žmonių!

 

Mokytoja 2015-12-11 13:15:23 IP: 83.171.6.12

Džiaugiamės Nerijaus pasirinkimu. Tai sektinas pavyzdys, kaip reikia turėti tikslą ir jo siekti. Taip pat džiaugiamės valandėle bibliotekoje.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144