2020-10-26, pirmadienis, 14:30.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:25, leidžiasi 17:04, dienos ilgumas 9:39.

Vėjo jėgainių parko atstovai pristatė savo viziją (3)

2019-07-10, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Vėjo jėgainių parko atstovai pristatė savo viziją

 Šiandien Savivaldybės merui Andriui Bautroniui ir kitiems Tarybos nariams UAB „Raseinių vėjas“ ir „Raseinių vėjo energija“ vadovas Marius Molotokas bei projektuotojai pristatė jų viziją ir siekį įkurti vėjo jėgainių parką keliose Raseinių rajono seniūnijose.

 

Raseinių kraštas yra gana patrauklus statyti šiuos įrenginius – čia palankūs, stiprūs vėjai, nėra draudžiamų objektų. Pranešėjai užtikrino, kad bus laikomasi teisės aktų reikalavimų, užtikrintos visos gyventojų saugumo ir sveikatos priemonės. Kompensacijos būtų mokamos ne tik sklypų, kuriuose stovės vėjo jėgainės, savininkams, bet ir seniūnijoms, bendruomenėms. Savivaldybė gautų taip pat pajamų, taigi nauda būtų visuotinė.

  

Pasak investuotojų, šiuo metu jiems reikia Tarybos narių sprendimo. Jeigu jis bus teigiamas, tada bus galima rengti specialųjį planą, kuris Savivaldybei nieko nekainuos. Tačiau ir parengus šį planą, vėjo jėgainių parko statyba dar neprasidės – laukia daugybė darbų, bus atsižvelgta ne tik į privačių valdų, kuriose planuojama statyti jėgaines, savininkų, bet ir į netoliese jų įsikūrusių gyventojų nuomones ir tik jiems sutikus bei pasirašius, bus pradėta įrangos statyba. Jeigu gyventojai nesutiks, vėjo jėgainių atstovams teks ieškoti kitos vietos.

 

   Daugumai Tarybos narių bei pasitarime dalyvavusiems kaimų bendruomenių pirmininkams kilo nemažai klausimų, į kuriuos pranešėjai atsakė. Diskusijos pabaigoje Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas pareiškė, kad vėjo jėgainių parko atstovai turi neužkrauti atsakomybės Tarybos nariams, o patys aktyviai tartis su seniūnais, kaimų bendruomenėmis, gyventojais dėl atsinaujinančios energijos įrenginių statybos. Savo pasiūlymus vėjo jėgainių parko iniciatoriai ir specialistai turi išdėstyti ketinimų memorandume.

 

                                                                                                                               Raseinių raj. savivaldybės informacija


 

 
 
Contact form

 

Avineliu tylejimas... 2019-07-11 23:12:38 IP: 89.116.7.38

eks policajus prdeda kaip iprates visa gyvenima "vingiuoti"atseit valdzia ne prie ko...Varguoliai patys turi tartis.Ar nebus taip,kad pasejes veja pjaus audra...Pamenat kaip pries rinkimus jis draskesi,kad uz zmogu ir tik uz zmogu,o dabar kas uz "zmogu"pastoves?Papliurpt apie teises aktus didelio poto nereikia kai dvidesimt metu tai dare kiekviena diena...

 

manau 2019-07-11 18:02:02 IP: 78.60.69.150

uzsisuks pinigeliu judejimas kazkam kisenes papilnes

 

.///------- 2019-07-11 17:54:53 IP: 78.60.26.74

Nieko čia gero nematau,nes problemos ,kilsiančios nuo malūnų bus mums,o pinigai bus jiems.O naujų, gerai apmokamų darbo vietų kaip nėr,taip nėr tuose korupcijos pagraužtuose Raseiniuose.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990