2019-08-22, ketvirtadienis, 14:13.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:19, leidžiasi 20:47, dienos ilgumas 14:27.

Vasaros stovykla „Pažinkime Lietuvos gamtą“

2018-06-25, Irma Kimbarienė
Vasaros stovykla „Pažinkime Lietuvos gamtą“

Ilgižių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Pažinkime Lietuvos gamtą“, kuri buvo skirta mokiniams iš socialiai remiamų ir remtinų šeimų. Mokykloje ši stovykla organizuojama kasmet.

 

Žinant, kokios veiklos vaikams patinka, ką jie norėtų aplankyti, su kuo susipažinti, buvo stengiamasi, kad mokiniai patirtų kuo daugiau įspūdžių, aplankytų įvairias Lietuvos vietas.

           

   Pirmąją dieną stovyklautojai važiavo į Biržų kraštą. Mokiniai aplankė Astravo dvarą, ėjo ilgiausiu Lietuvoje tiltu (ilgis 525 m.) per Širvėnos ežerą. Taip pat klausėsi gidės pasakojimo apie šiam kraštui būdingas karstines įgriuvas, smegduobes, iš kurių pati žymiausia ir didžiausia – „Karvės ola“, iki kurios ir nuvykome. Mokiniai apsilankė ir Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje, lipo į apžvalgos bokštą (aukštis 32 m.). Užlipus į apžvalgos bokštą, atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų ežerėliais. Apsilankėme Likėnų sanatorijoje. Likėnai garsūs savo gydomuoju mineraliniu vandeniu.

             

Kitą dieną važiavome į Klaipėdą. Tikslas buvo aplankyti atsinaujinusį Lietuvos jūrų muziejų ir pamatyti delfinų pasirodymą. Mokiniams patiko atsinaujinęs jūrų muziejus, daugybė eksponatų, o delfinų pasirodymas niekada nepalieka abejingų.

            

  Ekskursiją Šiauliuose pradėjome su gide, kuri papasakojo, kas Šiauliuose unikalu ir įdomu. Vėliau mokiniai lankėsi Ch. Frenkelio viloje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Odos dirbtuvėlės“. Vaikai galėjo pamatyti, užuosti ir prisiliesti prie išdirbtos gyvūnų odos, sužinojo, kokioms žmonių reikmėms ji buvo naudojama. Praktinėje dalyje mokiniai pasigamino odinį rakto pakabuką, kurį papuošė firminiu Ch. Frenkelio odos fabriko antspaudu. Antroje dienos pusėje nuvykome į „Impuls“ baseiną. Čia mokiniai smagiai leido laiką. Vieni vaikai mokėsi plaukti, kiti smagiai žaidė vandenyje, o pavargę ilsėjosi burbulinėje vonioje.

            

  Stovykla kasmet mokiniams suteikia galimybę pažinti gimtąjį kraštą, supažindina su senaisiais amatais, atskleidžia istorijos paslapčių, taip pat moko bendrauti ir pramogauti.

                                                                                

                                                                                                                                     Soc. pedagogė Irma Kimbarienė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144