2020-06-02, antradienis, 11:18.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Valstybės diena Raseinių krašte

2019-07-10, Audrius Noreika
Valstybės diena Raseinių krašte

„Mūsų tėvynė Lietuva yra mūsų antra motina ir turime ją lyg motiną mylėti. Gyvendamas tėvynėje žmogus  negali gerai suprasti, kaip ji jam brangi, nes tada tepažįstame vertę ir brangumą kokio nors daikto, kada mums jo netenka. Tik persiskyręs su tėvyne, išvažiavęs ant ilgesnio laiko, mato žmogus, kaip ilgu be jos, visokios gražybės svetimos šalies greitai atsibosta jam. Rodosi jam, jog svetur ir miškai ne taip gražiai ūžia, kaip tėvynėje, ir medžiai ne taip aiškiai žaliuoja, ir žiedai ne taip kvepia, ir svetima kalba neskamba taip meiliai.  Lyg tartum iš širdies kiekvieno žmogaus yra išaugę siūlai, kurių galai priaugo prie tėvynės; juo daugiau jis atsitolina nuo savo gimtinės, tuo daugiau siūlai tos išsitempia ir traukia atgal; o širdis nuo to traukimo nepaliauna sopėti.“ Šatrijos Ragana.

 

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) šventė prasidėjo 12 val. Šv. Mišiomis Raseinių parapijos bažnyčioje. 21 val. kartu su viso pasaulio lietuviais Molavėnų piliakalnių komplekse buvo sugiedota Tautiška giesmė, kurios metu Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis ir Raseinių rajono Nemakščių seniūnijos seniūnas Remigijus Laugalis pakėlė Lietuvos valstybinę vėliavą. Gausiai susirinkusius Raseinių krašto žmones, svečius sveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, Lietuvos Respublikos Seimo narė Vida Ačienė.

 

Jau nuo 2005 metų liepos 6 d. Molavėnų piliakalnių komplekse vyksta įvairūs meno projektai. Per tuos metus Molavėnų piliakalnių kompleksą aplankė Kauno valstybinis choras, vadovas Petras Bingelis, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius, solistai Evelina Sašenko ir Jeronimas Milius. Eilę metų žiūrovus džiugino režisieriaus, aktoriaus Vytauto Rumšo istorinių spektaklių pastatymai. Šią Valstybės dienos šventę vainikavo Baltijos baleto teatro dramos ir šokio spektaklis Just. Marcinkevičiaus „Mindaugas“, režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Šios liepos 6 d. „Mindaugas“ suskambėjo naujai ir netradiciškai. Kelių šimtų metų senumo istoriją papasakoti šiuolaikiškai – drąsus ir puikus pasirinkimas. Tai buvo žodžio, judesio, muzikos ir vaizdo sintezė, kuri puikiai išpildė Just. Marcinkevičiaus poemą „Mindaugas“. Ne visi choreografiniai elementai buvo panaudoti spektaklyje, nes scenos danga nėra pritaikyta šokiui, bet tai nesutrukdė išvysti nuostabų reginį.

 

Spektaklio kūrybinė grupė:

 

  • Muzika – Mykolas Natalevičius, Francis Paulenc;
  • Videoprojekcijų autorius – Rimas Sakalauskas;
  • Šviesų dailininkas – Andrius Stasiulis;
  • Scenografija – Erlandas Smolskas.

 

Noriu pasidalinti keliomis režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės atsiųsto laiško mintimis:

 

„... darbo procesas stebino malonia koordinacija, partneriavimu, organizatoriai tvarkėsi su viskuo kaip aukšto lygio kuratoriai, BBT (baltijos baleto teatro) komanda buvo sužavėta paslaugumu, suteikiamu komfortu miško lokacijoje. Atvykę ryte, kartu su artistinės dalies atlikėjais bei technikais diskutavome, kad dar tokioje vietoje, vidury miškų, piliakalnių, kur aplink trys sodžiai, dar nėra tekę gastroliuoti... Galvojome, kad vargu ar kas ateis užpildyti žiūrovų gretas, juokavome, kad, matyt, teks patiems sau parodyti visą savo triūsą..., tačiau artėjant vakarui... stovėjome visi ant piliakalnio (kur buvo mūsų buveinė), iš viršaus stebėdami apatinę zoną, matėme kaip ėmė rinktis žmonės, viskas gausiai užsipildė. Teatre būtume sakę „kad salė buvo anšlaginė“. Artistai ir aš likome be galo laimingi mūsų pasirodymu miškų viduryje su žiūrovų gausa, išbuvusia nuo pradžios iki pat galo“. Baltijos baleto teatro režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Ir toliau auginkime širdies siūlus, kurie nenutrūkstamai būtų priaugę prie savo Tėvynės, savo Valstybės.

 

Šventės globėja - Raseinių rajono savivaldybė.

Organizatoriai – Raseinių rajono kultūros centras ir Baltijos baleto teatras.

Pagrindinis šventės rėmėjas -  „L klubas“.

Pagrindinis šventės partneris – Valdovų rūmų muziejus.

Partneriai: Nemakščių seniūnija, Raseinių rajono policijos komisariatas, VšĮ Raseinių rajono greitosios medicinos pagalbos stotis, Raseinių priešgaisrinė saugos tarnyba, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, UAB „Raseinių autobusų parkas“.

Informaciniai rėmėjai: savaitraštis „Alio, Raseiniai“, www.manoraseiniai.lt, www.renginiairaseiniuose.lt, www.rastelevizija.lt, www.raseiniunaujienos.lt, www.raseiniaitv.lt.

 

Teksto autorė:

RRKC režisierė (mėgėjų teatro), mėgėjų tetaro „Braižas“ vadovė Jolanta Šimaitienė

Teksto nuotraukos Audriaus Norkaus

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144