2020-05-30, šeštadienis, 00:02.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:01, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 16:53.

Valstybės diena Molavėnų piliakalnių komplekse

2018-07-10, Audrius Noreika
Valstybės diena Molavėnų piliakalnių komplekse

Tauta gyva tol, kol gyva jos tradicija. Švęsdami Lietuvos atkūrimo 100-metį ir Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Molavėnų piliakalnių komplekse Raseinių krašto žiūrovai ir svečiai išvydo istorinį spektaklį „Paskutinė Karaliaus Mindaugo diena“ pagal M.Zyverto dramą „Valdžia“, spektaklio režisierius Vytautas Rumšas.

 

Šventė prasidėjo Raseinių rajono savivaldybės merui  Algirdui Griciui ir Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui pakeliant Lietuvos valstybės vėliavą, kuri Molavėnų piliakalnių komplekse suplevėsavo pirmą kartą. Kylant vėliavai nuskambėjo Lietuvos Himnas ir užsiliepsnojo laužas, kuris buvo pagrindinis Tautos vienijimo sąšaukos „Piliakalnių šviesa“ akcentas.

 

Prieš spektaklį šventės vedėjas Edgaras Juška į sceną pakvietė Raseinių rajono savivaldybės merą Algirdą Gricių, mero pavaduotoją Gitaną Rašimienę, Raseinių rajono kultūros centro direktorę Ingą Šatkauskienę ir pavaduotoją Justą Dargevičių. Mero pavaduotoja Gitana Rašimienė perskaitė Mero potvarkį, kuriuo remiantis režisieriui Vytautui Rumšui iškilmingai įteiktas Raseinių rajono savivaldybės Garbės ženklas.

 

Gausų žiūrovų būrį pasitiko Raseinių rajono kultūros centro suorganizuota fotografijų paroda primenanti anksčiau matytus spektaklius Molavėnų piliakalnių komplekse ir bylojanti jų istorinę vertę. Parodos kuratorė Raseinių rajono kultūros centro dailininkė Renata Lauraitytė, fotografijų autorius Audrius Norkus.

 

Džiugu ir prasminga, jog švenčiant Lietuvos 100-metį ir Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną spektaklis „Paskutinė Karaliaus Mindaugo diena“ tapo gyva istorine pamoka, verčiančia susimąstyti, kur mes einam ir kokie mes norim tapti bei suvokti savo ir tautos misiją dabartinėje Lietuvoje.

 

„Gali gyventi, likti gyvu, nežūti, vis dar valgyti, eiti miegoti ir keltis kas rytą, bet tuo pačiu nebūti, nes tavo vaikai jau bus labiau panašūs ne į mūsiškius bet į svetimus, o jų vaikai jau nieko nebeprisimins, nei papročių, nei kalbos, nei laisvės.“ (Tekstas iš spektaklio).

 

Raseinių rajono kultūros centras dėkoja šventės partneriams: Nemakščių seniūnijai ir seniūnui Remigijui Laugaliui, Raseinių rajono policijos komisariatui, Raseinių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Raseinių rajono greitosios medicinos pagalbai, VĮ Raseinių miškų urėdijai, UAB „Raseinių autobusų parkas“. Informaciniams rėmėjams: laikraščiui „Alio, Raseiniai“, „Naujas rytas“, www.manoraseiniai.lt, www.raseiniunaujienos.lt, www.renginiairaseiniuose.lt, www.raseiniai.tv, www.rastelevizija.lt.

 

                      Teksto autorė Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ režisierė Jolanta Šimaitienė

                                                                                Šventės nutraukos Audriaus Norkaus, audrius@studijaag.lt

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144