2020-10-22, ketvirtadienis, 00:59.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:17, leidžiasi 18:13, dienos ilgumas 9:56.

Užgavėnių linksmybės Nemakščių darželyje

Užgavėnių linksmybės Nemakščių darželyje

     Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena iš linksmiausių žiemos švenčių vaikams. Nors šiemet šalčiai anksti pasitraukė ir ištirpo sniegas, bet tradiciniam žiemos varymui – Užgavėnėms darželio vaikai, pedagogai aktyviai ruošėsi. Grupėse visą savaitę, padedami auklėtojų, vaikai gamino kaukes, Morę, mokėsi žaidimų, kalbėjosi apie šventės tradicijas: Morės deginimą, Kanapinio ir Lašininio dvikovą, persirengėlius, blynų kepimą, linksmybes.

 

     Užgavėnių dieną aplankę vieni kitus grupėse ir darželio darbuotojus, triukšminga persirengėlių eisena persikėlė į darželio kiemą. Padainavę, pašokę, išbandę jėgas įvairiose šventės varžytuvėse, papokštavę kartu su persirengėliais, vaikai stebėjo žūtbūtinę Lašininio ir Kanapinio kovą. Kanapinis, mažiesiems persirengėliams padedant, nugalėjo Lašininį ir džiaugsmingai pranešė apie sugrįžtantį pavasarį.

 

     Daug gerų emocijų vaikams suteikė žiemos simbolio Morės paieška, kurią suradome pasislėpusią medyje. Suradę sudeginome šaukdami „Žiema žiema, bėk iš kiemo, jei nebėgsi - išvarysim, su botagais išbaidysim“. Kokia gi Užgavėnių šventė be blynų?! Buvo ir blynų ir šiltos arbatos! Tuo pasirūpino personažas Daktaras. Linksmi ir gerai nusiteikę dar aplankėme artimiausius kaimynus.

 

     Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų.

 

                                                                                                                         Vyr. auklėtoja Regina Zudmonienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990