2018-06-24, sekmadienis, 04:10.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:53, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

TS-LKD Raseinių skyriaus išvyka į Dzūkiją

2017-09-13, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
TS-LKD Raseinių skyriaus išvyka į Dzūkiją

Rugsėjo 3 – oji – sekmadienis, tikro rudens pradžia. Rytas pasitiko drėgme, pilkšvai apniukusiu dangumi. Oras geros nuotaikos nežadėjo, tačiau gerai, kad ne vien tai lemia geros dienos vardą.

 

    Iš įvairių rajono kampelių susirinkę TS-LKD Raseinių skyriaus nariai, bičiuliai išvyko į Dzūkijos kraštą. Skyriaus pirmininko Andriaus Bautronio suplanuota kelionė prasidėjo Punioje.  Istorikų teigimu, Punia – vienas iš 14 seniausių ankstyvųjų Lietuvos miestų. Miesto grožį ir istoriją padėjo atskleisti nuostabus gidas, buvęs rusų kalbos mokytojas ponas Petras. Pirmą kartą Punia rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1382 m., tačiau manoma, kad  1336 m. būtent ant Punios piliakalnio vyko žymusis Pilėnų mūšis, kurio metu pilies gynėjai ir gyventojai nutarė žūti liepsnose, bet nepasiduoti priešams.  

 

    Kita stotelė – Raižiai. Tai kaimas Alytaus rajone, 7 km į pietryčius nuo Punios. Kaime yra Raižių mečetė (pastatyta 1889 m., kultūros paminklas), įsikūrusi musulmonų religinė bendruomenė. Mečetę ir paminklą Vytautui Didžiajam pristatė gidas - totorius. Buvo įdomu išgirsti apie religinius skirtumus, vartyti Koraną lietuvių kalba.

 

    Paskutinis maršruto taškas – Merkinė. Miestelis įsikūręs Nemuno ir Merkio upių santakoje, didžiųjų to meto kelių iš Vilniaus į Krokuvą ir iš Kauno į Gardiną kryžkelėje. Tai viena seniausių Lietuvos gyvenamų vietovių, garsios ir garbingos praeities miestas, buvęs žymus gynybinis, administracinis, prekybos, švietimo bei religijos centras. XIV a.

 

Merkinė minima svarbiausių rytų Europos miestų sąraše. Rašytiniai šaltiniai Merkinę sieja su daugybe istorinių įvykių. Kiek žinių turėjo TS-LKD Raseinių skyriaus nariai apie Merkinę, patikrino Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro darbuotoja. Tie, kurie teisingai atsakinėjo į klausimus, laimėjo simbolinius prizus.

 

    Pažintinę kelionę užbaigėme Merkinės piramidėje: grožėjomės gamta, klausėmės tylos ir mąstėme apie ateitį ir žmogaus galimybes sukurti grožį.

 

    Kelionė - puikus būdas puoselėti bendruomeniškumą.

 

TS-LKD Raseinių skyriaus narė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 44 440