2020-06-06, šeštadienis, 22:30.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:55, leidžiasi 22:03, dienos ilgumas 17:8.

Tėveliai skaito pasakas Girkalnio darželyje

2014-05-21, paskelbė Indrė Matevičienė
Tėveliai skaito pasakas Girkalnio darželyje

Daugelio psichologų ir pedagogų nuomone, skaitydami pasakas vaikams vystome jų intelektą: gebėjimą užjausti, bendrauti, moralinį jautrumą, palankiai veikiame jų savęs vertinimą, vystome kalbos įgūdžius, gebėjimą suprasti tekstus ir nurodymus, laviname vaikų gebėjimą sutelkti dėmesį, plečiame jų dėmesio lauką, vystome mąstymo įgūdžius, gebėjimą samprotauti ir mąstyti kritiškai, laviname atmintį, skatiname vaizduotę, padedame vaikams nusiraminti, diegiame įgūdžius skaityti ir rašyti, skatiname vaikus skaityti, sužadiname jų norą mokytis ir aktyviai dalyvauti ugdomojoje veikloje, analizuodami literatūros personažų situacijas, diegiame vaikams įgūdžius spręsti jiems patiems iškylančias emocines problemas, skatiname tarpusavio santykius tarp vaikų, balsu skaitantys asmenys užmezga ryšį su vaikais, mažiname agresyvaus, asocialaus ar nusikalstamo elgesio tikimybę, ugdome vaikus būti atviresniems naujoms situacijoms ir naujiems žmonėms. Visa tai ir dar daugiau darželyje ugdo pedagogas, skaitydamas ne tik pasakas vaikams, bet ir kitus įvairius tekstus. O ar darželyje pasaką skaito tėveliai?

 

 

Norėdami įjungti tėvelius į ugdomąjį procesą, kuris vyksta darželyje ir siekdami paskatinti vaikus su noru eiti atsigulti ir pailsėti per pietus, suorganizavome projektą „Per pasaką į vaiko širdį“. Dvi savaites 2014 m. gegužės mėnesį tėveliai ateidavo prieš pat pietų miegelį ir skaitydavo vaikams pasakas. Labai džiaugiamės, jog į šį projektą įsijungė ir močiutės, kurios noriai vaikams skaitė ir skaitė ne po vieną pasaką.

 

 

Šio projekto metu vaikai patyrė daug džiugių emocijų. Einant pailsėti vis klausdavo, o kas šiandiena skaitys. Paskutinę projekto dieną Girkalnio darželio ugdytinė Saulė atsinešė žaislą, kuris sekė pasakas. Tą dieną ji tikrai skubėjo atsigulti, nes labai norėjo, kad visi išgirstų jos kalbantį žaisliuką. Pakvietėme prie šios idėjos prisijungti ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Girkalnio filialo bibliotekininkę Virginiją, kuri vaikams jau gulint savo lovytėse, pristatė pačią naujausią literatūrą ir skaitė pasaką apie tai kaip viena mergaitė darželyje labai nenorėjo eiti pailsėti. Vaikai klausėsi labai įdėmiai ir po truputį merkėsi visų akelės............

 

Skaitykime savo vaikams ne tik darželyje, leiskime jiems pajusti pasakų grožį ir namuose.

 

 

                                                                                                      Direktorė Indrė Matevičienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144