2019-03-18, pirmadienis, 18:16.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:38, leidžiasi 18:39, dienos ilgumas 12:i.

Tarybos nario auklėtinės atvėrė Europos čempionato duris

2018-06-14, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Tarybos nario auklėtinės atvėrė Europos čempionato duris

Ariogalos gimnazijos dešimtą klasę bebaigiančios seserys dvynukės, bėgikės Augustė ir Roberta Žikaitės viršijo Europos jaunių lengvosios atletikos čempionato normatyvus ir liepos 5–8 d. Vengrijoje startuos su kitų šalių pajėgiausiomis šio amžiaus varžovėmis. Be to, abi seserys tapo ir kandidatėmis į sporto meistres.

 

Per Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybas ir šalies studentų pirmenybes Utenos stadione Roberta 400 m nubėgo per 56, 97 sek. (Europos jaunių čempionato normatyvas – 57,50 sek.) ir tarp suaugusiųjų finišavo penkta. Augustė lenktyniavo dvigubai ilgesnėje distancijoje. Ji 800 m nubėgo per 2 min. 12,89 sek. (normatyvas – 2 min. 15,00 sek.) ir užėmė trečią vietą šioje suaugusiųjų rungtyje. Birželio 15 d. A.Žikaitė atstovaus Lietuvos suaugusiųjų rinktinei tradiciniame Baltijos šalių komandiniame mače, kuriame bus varžomasi ir dėl Latvijos prezidento taurės, Uogrės mieste Latvijoje.

 

„Pirmieji Augustės ir Robertos vasaros startai nuteikia optimistiškai. Tikėjausi, kad jos pateks į Europos jaunių čempionatą, dabar viliuosi, kad jos atsakingai pasirengs ir Europos čempionatui. Laimėjimu laikyčiau, jeigu Vengrijoje Augustė ir Roberta patektų į jų rungčių finalus ir būtų lygiavertės varžovės moderniose sporto bazėse pasirengusioms kitų šalių bėgikėms“, – teigė Ariogaloje sporto talentų surandantis ir juos ugdantis lengvosios atletikos treneris, Savivaldybės tarybos narys Matas Skamarakas.

 

 Atsakingiausiems šio sezono startams bėgikės rengiasi Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos stadione, į kurį sportininkes vežioja autobusiuku jų treneris M.Skamarakas. 300 m bėgimo take yra normali danga, bet jis yra 100 m trumpesnis nei standartiniai bėgimo takai.

 

Visame Raseinių rajone nėra visus reikalavimus atitinkančios sporto bazės, kurioje galėtų treniruotis ir rungtyniauti įvairių sporto šakų didelio meistriškumo sportininkai. Savivaldybės taryba pritarė atnaujinti Ariogalos gimnazijos stadioną, kuriame bus įrengtas maždaug 250 m bėgimo takas. Tikimasi, kad ateinančiais metais bus skirtas darbų finansavimas.

 

1 nuotrauka. Grupė Ariogalos jaunųjų lengvaatlečiu su treneriu Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos stadione.
2 nuotrauka. Treneris M. Skamarakas džiaugiasi savo auklėtinių Augustės (kairėje) ir Robertos Žikaičių sėkme.

 

Raseinių rajono savivaldybės informacija

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144