2020-08-08, šeštadienis, 02:39.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:55, leidžiasi 21:17, dienos ilgumas 15:22.

Tarptautinė muziejų naktis ir pasaulio žemaičiai

2016-05-17, paskelbė Rubrika DURYS
Tarptautinė muziejų naktis ir pasaulio žemaičiai

Muziejų mes dažniausiai įsivaizduojame kaip pedantiškai tvarkingą įstaiga su rūpestingai ekspozicijų salėse išdėstytais eksponatais ir grėsmingai perspėjančiais užrašais „Eksponatų rankomis neliesti!“. O kaip atrodo muziejus naktį, kai nutyla lankytojų šurmulys ir šimtmečių sudvasintos relikvijos lieka vienos...

 

Tokia yra Tarptautinės Muziejų Nakties idėja – nors trumpam panaikinti tą neliečiamybės statusą ir suteikti lankytojams galimybę peržengti laiko ribą, skiriančią mus nuo praeities. Pagaliau laikas juk yra žmogaus sugalvota dimensija, jis neegzistuoja visatoje, žvelgiant iš begalybės perspektyvos, muziejuje vaikščiojantys  lankytojai iš esmės taip pat yra vienos didelės ekspozicijos, vadinamos Žemės planeta, dalis.

 

Gegužės 21 d. nuo 18 val. Raseinių krašto istorijos muziejuje vyks šiai dienai skirti renginiai. Tai bus bendra kelių kultūros institucijų renginys – Raseinių rajono kultūros centras čia pristatys Pasaulio žemaičių dienų programą, atributiką ir suvenyrus.

 

Šventės muzikinėje dalyje – net du skirtingų žanrų koncertai. Pradžioje – puikus klasikinės muzikos duetas - Simona Zbarauskaitė (fortepijonas) ir Viktorija Smailytė (arfa). Pirmą kartą atlikėjos pasirodė kartu 2014 m. su projektu „9 Minutės Iki Nakties“ festivalio „Kultūros naktis“ metu. Muzikės dalyvauja ne tik koncertinėje, bet ir socialinėje bei edukacinėje veikloje. Šiuo metu muzikės yra tarptautinio projekto „NB8 ART“ ansamblio narės.

 

Antrame koncerte – jaunų atlikėjų trio iš Kauno. Ieva Prūsaitė – dailininkė, dainų autorė ir atlikėja, išsiskirianti savitu balso tembru. Muzika, kurią ji groja, ne visada telpa į dainuojamosios poezijos rėmus. Juozapas Liaugaudas yra dainų autorius ir atlikėjas, gyvenantis muzika ir svarbiausia - lietuviška. Jis yra išleidęs savo pirmąjį albumą "Nestabilus dangus" ir savo klausytojams žinomas iš dainų "Silicio oksidas", "Universali daina", "Man vis tiek". Smuiku šiems atlikėjams pritars Dainora Aleksaitė.  

 

Renginio metu vyks loterija, kurioje bus galima laimėti Pasaulio žemaičių dienų suvenyrus, taip pat monetas iš paslaptingo „Molavėnų lobio“, apie kurį kol kas dar nėra žinių nei viename  istoriniame šaltinyje... Tiesa, laimėjimus bus galima atsiimti tik po 24 valandos, ir tai galės padaryti tik tie loterijos dalyviai, kurie nebijos likti muziejuje po vidurnakčio, kai čia tikrai ims vaidentis.

 

Naktis muziejuje – puikus nuotykis mūsų pilkoje kasdienybėje. Tad praleiskime šias vėlyvas savaitgalio valandas kartu su puikia muzika, paslaugiais muziejaus darbuotojais, draugiškais vaiduokliais, tarsi vienoje didelėje šeimoje. Žinoma, gali atsitikti taip, kad renginio pabaigoje jau bus sunku atskirti, kur yra žmogus, šmėkla ar medinė šventojo skulptūra... Kaip tik tada ir atsiveria visiškai atviro, nevaržomo jokių kompleksų bendravimo (tarp žmonių?) galimybės.

 

Arūnas Kazlauskas

Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas

Ievos Prūsaitės dainos

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144