2018-10-23, antradienis, 07:17.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:18, leidžiasi 18:12, dienos ilgumas 9:54.

Sveikatinimo takeliu

2017-10-16, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Sveikatinimo takeliu

Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazija  siekia  įsijungti  į sveikatą  stiprinančių mokyklų tinklą, todėl šiuo tikslu mokykloje parengta 2018 - 2022 metų  sveikatos stiprinimo  programa „Sveikatinimo takeliu“. Jos  paskirtis -  propaguoti sveiką gyvenimo būdą, kurti saugią, sveikatai palankią aplinką, ugdyti  sveikatos kompetenciją. Šis projektas truks penkerius metus,  jis suteiks vaikams naujų žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.

 


        Į sveikatinimo renginius geranoriškai kvies darbo grupė, kurią sudaro: grupės vadovė ir koordinatorė  Ingrida Račickienė, biologijos mokytoja  Zinaida Lukošiūnienė, socialinė pedagogė  Daiva Butkienė, kūno kultūros mokytojai  Rita Zakienė ir  Ričardas Digrys, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Ieva Urbonienė, mokinės - Gabrielė  Lapinskaitė ir Renata Budrytė bei mama  Laima Laurynienė.

 


     Jau šią savaitę socialinė  pedagogė Daiva Butkienė pakvietė visus mokinius sukurti rudeninių gėlių puokštes, darbelius iš vaisių ir daržovių. Ji pasidžiaugė ir padėkojo visiems mokiniams, dalyvavusiems „Rudenėlis atkeliavo“ parodoje. Mažiausieji gimnazijos ugdytiniai, kartu su auklėtojomis, taip pat prisijungė prie parodos – jie  sukūrė mandalas iš gamtos gėrybių.

 


      Gimnazijos pirmokėliai, vadovaujami mokytojos Ingridos Račickienės, atliko tyrimą, kurio tikslas - nustatyti nitratų bei nitritų kiekio skirtumą tarp ekologiškų savo daržuose ir soduose augintų gėrybių ir chemiškai apdorotų daržovių, vaisių bei įvertinti, ar tiriami vaisiai, daržovės tinka kasdieniniam vartojimui. Mokinukai ištyrė bulvės, pomidoro, obuolio ir kriaušės taršos kiekį.

 


      Gimnazijos bendruomenė prisijungė prie ,,Sveikatinimo takeliu“ programos, kuri kas mėnesį kvies priimti iššūkį. Šio mėnesio tikslas -  kasdien suvalgyti po 400g. įvairių vaisių ir daržovių! Sveikatinimo programos įgyvendinimo komanda jau pirmąjį užsiėmimą kvietė visus gimnazijos bendruomenės narius pasivaišinti SVEIKAIS ir be teršalų (pirmokų tyrimas tai įrodė) užaugintais obuoliais.  Už juos dėkojame mokytojai Vitalijai Šilerienei.

 


     Sveikatinimo darbo grupė ir toliau  stengsis ugdyti sveikatos kompetenciją, prisiimti vis naujus iššūkius.

 


                             
                                                        Ingrida Račickienė,  sveikatinimo darbo grupės vadovė
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144