2018-12-19, trečiadienis, 07:07.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:53, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:8.

Svečiai iš Raseinių krašto istorijos muziejaus

2017-12-23
Svečiai iš Raseinių krašto istorijos muziejaus

Trumpiausią šių metų dieną į Raseinių rajono Betygalos gimnaziją atvyko darbuotojos iš Raseinių krašto istorijos muziejaus. Visų klasių pradinukai šiltai sutiko muziejininkes, kurios vaikams pasiūlė susiskirstyti į tris grupes.

         Pirmiausia muziejininkė Lina Kordušienė papasakojo apie Advento laikotarpį ir tradicijas. Vaikai sužinojo, kad Adventas yra tamsiausio laikotarpio susikaupimo metas, kuris baigiasi ilgiausia metų naktimi – Kūčiomis. Tuo metu nebuvo galima važiuoti vyrams į mišką malkų, nes galėjo negerų dvasių parsivežti, nebuvo galima dainuoti, šokti, todėl visi ramiai šnekučiuodavosi ir laukdavo Kalėdų stebuklo.

     Muziejaus darbuotoja Lina Kantautienė vaikams papasakojo apie adventinio laikotarpio stalą, pasiūlė  suskaičiuoti,  kiek valgių  reikėtų ruošti šventiniam Kūčių stalui. Svarbiausias valgis nuo seniausių laikų yra išlikęs kalėdaitis (plotkelė, paplotėlis), kuriuo dalinosi visa šeima. Kitas vaikų mėgstamas valgis yra kūčiukai su aguonpieniu. Tačiau muziejaus darbuotoja Lina pabrėžė, kad prie Kūčių stalo svarbiausia yra šiltas bei nuoširdus bendravimas su šeimos nariais.

      Muziejininkė Lina Vapsevičiene  mokinukus pamokė, kokius žaidimus reikia žaisti adventiniu laikotarpiu ir per Kūčias. Keletą burtų vaikai išbandė klasėje:  skaičiavo, kiek saujelėje telpa kūčiukų, rinkosi lėkštutę, kuri  ,,žino ateitį”, vienas kitam rašė  linkėjimą. 

       Visų pradinių klasių mokiniai dėkoja Raseinių krašto istorijos muziejaus darbuotojoms už įdomius pasakojimus, už įgytas žinias, už tai, kad privertė susimąstyti apie prasmingą laukimą.

                                                       

                                                                                        Ingrida Račickienė,  pirmos klasės mokytoja metodininkė

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144