2020-06-02, antradienis, 16:39.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Su 5 - ju gimtadieniu, VšĮ Ariogalos kanklių muzikos mokykla ,,Lyrika“ !

2020-04-21, Paulina Mickutė
 Su 5 - ju gimtadieniu, VšĮ Ariogalos kanklių muzikos mokykla ,,Lyrika“ !

Šiandien  VšĮ Ariogalos kanklių muzikos mokykloje ,,Lyrika“ turėjo skambėti gyvas šventinis koncertas ,, Skambėkite, kanklės“. O proga ypač nuostabi- 5 muzikiniai pavasariai – kaip tik tiek šiandien skaičiuoja prieš 5 metus Ariogaloje įkurta pirma Lietuvoje VšĮ Ariogalos kanklių muzikos mokykla ,,Lyrika“. Mokyklos įkūrėja, vadovė ir mokytoja Ramunė Jurkienė.

 

„ LYRIKA" -kanklių solinio ir ansamblinio muzikavimo mokykla, kurioje vyksta bendros specialybės, muzikos teorijos/solfedžio bei bendrojo dainavimo pamokos. Čia mokėsi ir mokosi visas būrys jaunųjų talentų, kuriasi naujos tradicijos ir  skamba pačios gražiausios melodijos mūsų tautos pasididžiavimu- kanklėmis, fortepijonu ( pagrindiniu instrumentu) , ansamblinio muzikavimo, dainavimo, muzikos istorijos, muzikos rašto pagrindų, ( tėveliams pageidaujant ) ir antruoju muzikos instrumentu fortepijonu, kanklėmis, trimitu, akordeonu, ukulėle, solinio dainavimo, jungiant juos ir į įvairius kamerinius ansamblius. Čia ruošiamos muzikinės popietės/ viktorinos/ konkursai ir koncertai. Mokykloje itin akcentuojamas kūrybiškumo ugdymas bei   moksleivių koncertinis paruošimas, todėl yra gausu koncertų, konkursų  ir festivalių.

 

Mokykloje mokosi mokiniai ne tik iš Ariogalos miesto, Raseinių, bet ir Jurbarko, Kėdainių rajonų.

 

Mokykla turi kanklių ansamblį, reprezentuoja ir aktyvina savo krašto, ir regiono kultūrinį gyvenimą.

 

Mokykla kasmet organizuoja, vykdo ar ir dalyvauja apie 30 koncertų.

 

Šios mokyklos auklėtiniai kasmet koncertuoja ne tik mūsų rajono švietimo įstaigose, vaikų darželiuose, bibliotekose, kaimų bendruomenių namuose, kultūros centruose, mokyklos organizuotuose koncertuose, konkursuose. Tradiciniai , mokykloje vykdomi koncertai įvairių švenčių progomis: ,, Sveikas , rugsėji!“ mokslo metų pradžios proga, ,,Romansas“- skirtas tarptautinei muzikos dienai paminėti, ,,Ačiū“- padėkos mokytojams koncertai Ariogalos gimnazijoje ir šios gimnazijos pradiniame skyriuje, ,, Laikas pabūti kartu“-adventiniai koncertai Ariogalos miesto bendruomenei, tėveliams, seneliams, mokytojams,  ,, Vokalizė“- vokalinės muzikos koncertas, ,, Meilės gaidos Lietuvai“- vaikų ir jaunimo koncertas miesto bendruomenei, skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, ,,Dalinuos“- gimnazijos pradinio skyriaus pirmokams ir vaikų lopšelio daželio bendruomenei,  ,,Melodijų žiedai“-Ariogalos gimnazijos pradinio skyriaus mokytojams padėkos koncertas, ,, Konsonansas“- akordeono/ fortepijono muzikos koncertas miesto bendruomenei, techninių pjesių atlikimo meistriškumo konkursas- ,,Etiudas“, ,, Allegro“- gamų atlikimo meistriškumo konkursas,  ,,Pievo taku“,  ,,Kupolė“- koncertai mokyklos bendruomenei, ,, Skambėkite, kanklės“ koncertas miesto bendruomenei  ir kt..

 

Mokykla kasmet vykdo  tradiciniais tapusius respublikinius projektus: respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos komponavimo konkursas ,,Mažasis kompozitorius“ ( šiemet vyko V konkusas) ir respublikinis vaikų ir jaunimo kanklių ir fortepijono muzikos festivalis ,,Rudens rapsodija“ ( taip pat šiemet įvyko jau V festivalis).

 

Mokyklos mokiniai dalyvauja ir kitų Lietuvos muzikos mokyklų vykdomuose festivaliuose, tarptautiniuose renginiuose:  respublikiniame Lietuvos meno  ir muzikos mokyklų mokinių muzikos festivalyje ,,Muzikinės kelionės“, ,, Šalcinėlis", ,, Tirlytis" , resp. taut. instr ,,Maratonas", tarptautiniame tautinių muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų muzikos festivalyje ,, Klonių aidai" ir daugybėje kitų ..

 

Kai kurie šios mokyklos mokiniai dovanoja rečitalius, kas vaikų muzikos mokyklų istorijoje yra retas reiškinys. Valandos trukmės koncertus parodė: Ugnė Tamošaitytė- ,,Sveikas, pavasari!“,  Gabija Mockutė- ,,Mamai“, Justina Gildaitė-,, Iš dangaus“ .

 

Taip pat itin išskirtinis muzikos mokyklų istorijoje pasiekimas- mokytojos iniciatyva,  net trys šios mokyklos mokinės išleido po pirmąjį muzikos kūrybos rinkinį:  Goda Jakštytė- pjesių rinkinys kanklėms solo ,, Rūko dvelksmas“; Gabija Mockutė- pjesių rinkinys kanklėms solo ,, Liūdesio angelas“ ; Ugnė Tamošaitytė- pjesių rinkinys kanklėms solo,, Puokštė lelijų“.

 

Mokykloje vyksta kūrybinis bendradarbiavimas su kai kuriomis Lietuvos respublikos muzikos ir meno mokyklomis. Už intensyvią koncertinę veiklą mokykla, jos vadovė ir mokiniai įvairių organizacijų ir privačių asmenų daugybę kartų apdovanoti padėkos raštais. Nuoširdų šios mokyklos įkūrėjos ir mokytojos Ramunės Jurkienės darbą teigiamai vertina ir mokinių tėvai ( 2018 metais, atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio proga, mokytoja apdovanota padėkos raštu  už gražius ir prasmingus darbus).

     

     Nenuilstamai skuba visagalis laikas, praeičiai palikdamas mūsų darbus bei svajones. Žmogus yra bejėgis jį sustabdyti ar sulėtinti, bet savo menine, kūrybine veikla jis gali jį nuspalvinti bei pagražinti. Džiugu, jei laimingi vaikai radę takelį į mūsų mokyklą, bet dar laimingesnė mokytoja, galėdama išugdyti kuriančius ir atvirus menui žmones, nuo kurių dvasinės šviesos ir šilumos bus gera ir šviesu šalia jų esantiems.

 

Su 5-ju gimtadieniu ,,LYRIKA"!

 

Dalinamės ,,žiupsneliu" prisiminimų iš ,,Lyrikos" koncertų.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144