2020-06-05, penktadienis, 11:18.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:56, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 17:6.

Spalvų pažinimo projektas Girkalnio darželyje

2014-11-21, paskelbė Indrė Matevičienė
Spalvų pažinimo projektas Girkalnio darželyje

Kas nutiktų, jei pasaulis būtų vienspalvis ar juodai baltas. Visa laimė, kad mes gyvename spalvų vaivorykštėje ir galime mėgautis įvairiausiomis spalvomis. Spalvomis mes ne vien tik grožimės, bet jų spalvingumas mums pakelia nuotaiką, suteikia džiugių akimirkų. Kiekvienas iš mūsų turime savo mėgstamą spalvą, tai priklauso nuo mūsų charakterio, gyvenimiškos patirties. Surasti savo mėgstamą spalvą nėra sunku, reikia tik prisėsti, atsipalaiduoti ir žiūrint į spalvas nuspręsti, kuri spalva labiausiai patinka.

 

Spalvos yra puiki priemonė išreikšti vaikų emocijas, kurios padeda vaikams pažinti pasaulį. Žaisdami kūrybiškus žaidimus vaikai pamažu atranda užburiantį spalvų pasaulį.

 

Girkalnio darželis pirmą 2014 m. lapkričio savaitę vykdė projektą ,,Rudenėli, man tamsu, ieškau aš ryškių spalvų“.

 

Savaitė buvo išties turininga. Žaidimo metu vaikai buvo supažindinti su spalvomis. Rankose laikydami spalvotus obuoliukus vaikai artimoje aplinkoje ieškojo spalvotų daiktų, mokėsi eilėraštukų, žaidimų, klausėsi pasakų, aplikavo ir piešė dekoratyviniais dažais. Savo nupieštais piešinukais puošė langus, kad niūrų rudenėlį grupėje būtų jauku. Savaitės pabaigoje vyko šventinis rytmetys. Pas vaikus į svečius atkeliavo ,,keturios spalvos“, su kuriuomis vaikai šoko, dainavo, piešė.

 

,,Spalvos‘‘ norėdamos atsidėkoti vaikučiams už jaukius, šiltus ir spalvingus vaikystės namus, už žaismingus šokius, spalvingas daineles pavaišino vaikučius vaisiais. Visiems buvo gera ir smagu.

 

Pastebėjome, kad vaikai ne tik džiaugiasi spalvomis, bet jų ieško ir aplinkoje, maišo spalvas ir ieško naujų atspalvių. Tikimės, kad eksperimentai, tyrinėjimai su spalvomis praplėtė vaikų pažinimo akiratį, suteikė spalvingų įspūdžių.Juk Girkalnio darželio 2014-2015 m. m. veiklos prioritetas – mokyti vaikus pažinti ir veikti: žaisti, tyrinėti, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, samprotauti apie tai, ką atrado ir pan.

 

 

                                                                             Auklėtoja Vilma Dimšlienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144