2018-11-18, sekmadienis, 20:55.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:10, leidžiasi 16:21, dienos ilgumas 8:11.

Širdies kampelyje – Lietuva

Švęsdami ir minėdami tautos šventę, Vasario 16-ąją, Šiluvos vidurinės mokyklos mokiniai, mokytojai kartu su kultūros namų saviveiklininkais surengė koncertą, į kurį gausiai susirinko mokyklos, miestelio bendruomenė.

Žiupsnelį istorijos pabėrė dvyliktokai Naglis Užumeckas ir Ingrida Švilpaitė. Švelniai apie Lietuvą Janinos Degutytės žodžiais prabilo Austėja Mažeikaitė. Pasipuošusios tautiniais rūbais šventę vedė devintokės Gintarė Miliūtė ir Gabrielė Alzbergaitė. Koncerte dalyvavo daug dainorėlių, kuriuos ruošė mokytojos Marytė Miliauskaitė, Daiva Stoškienė, Jolita Oržekauskaitė. Savo dainą Lietuvai skyrė ir mokytojos. O koks koncertas būtų be Šiluvos klebono Erasto Murausko. Šįkart jis scenoje pasirodė su devintoku Dovydu Laurinaičiu, kurį moko groti gitara. Visada gera girdėti ir gilią klebono kalbą. Jis ragino mylėti savo gimtinę, skatino ja didžiuotis, linkėjo geranoriškumo, išminties ir atsakomybės. Vienuoliktokai šventę paruošė šokiu, kurio juos išmokė Regina Užumeckienė.

Šiuo gražiu renginiu šventė nesibaigė - kitądien, jau septintąjį kartą, Šiluvos vidurinėje mokyklos sporto salėje vyko Krepšinio diena, į kurią, kaip ir kiekvienais metais, susirinko gausus krepšinio mėgėjų būrys - net 14 komandų iš Šiluvos ir aplinkinių seniūnijų. pagal amžiaus grupes.15-20 metų amžiaus grupėje rungėsi trys komandos. I vietą 15- 20 metų amžiaus grupėje iškovojo komanda, kurią sudarė broliai Darius ir Mindaugas Rimkai ir Gvidas Pertyla. II vietos laimėtojais liko „Lengvų riešų komanda" (Andrius Galubickas, Edvinas Jakas, Andrius Šilva ir Dovydas Savickas). III vietą užėmė „Kelininkų" komanda, kurią sudarė Lukas Šukutis, Žydrūnas Pocius, Naglis Užumeckas. 20-ies metų ir vyresnių grupėje rungėsi šešios komandos. I vietą iškovojo Žaiginio pirmoji komanda, kuriai atstovavo broliai Vidas ir Sigitas Jasinskai, Giedrius Astasevičius, Kęstutis Jonikas. II vieta atiteko Šiluvos komandai, kurios sudėtyje žaidė Andrius Pocevičius, Aivaras Šilva, Aurimas Galeckas, Arūnas Pocevičius. III vietą pelnė kita Šiluvos komanda, atstovaujama Viliaus Milaševičiaus, Svajūno Griškaus, Sauliaus Chormanskio.

Šeimų komandų rungtyje dalyvavo 5 šeimos. I vietą iškovojo Jasinskų šeima iš Žaiginio, II - Galeckų šeima iš Vilniaus, o III - Šilvų šeima iš Šiluvos.

Baudų metimo rungtyje I vietą užėmė Sigitas Jasinskas, II - Arūnas Pocevičius, III - Darius Rimkus.

Vyko ir „Snaiperio" konkursas, kuriame rungėsi net 13 „snaiperių", o I vieta atiteko Kęstučiui Jonikui, II - Andriui Pocevičiui, III- Aivarui Šilvai.

Šiluvos seniūno įsteigtos taurės atiteko šeimoms nugalėtojoms. Visi kiti dalyviai ir komandos nugalėtojos buvo apdovanotos taurėmis, medaliais bei diplomais.

Pagrindiniai šventės organizatoriai rėmėjai - Šiluvos vidurinė mokykla ir Šiluvos seniūnija.