2019-08-18, sekmadienis, 00:19.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:12, leidžiasi 20:57, dienos ilgumas 14:44.

Sielą stiprinančios giesmės – nepamirštamos

2019-04-23, Audrius Noreika
Sielą stiprinančios giesmės – nepamirštamos

Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimas – gyvoji mūsų kultūros nematerialaus paveldo tradicija. Ši pamaldumo išraiška, kaip tikėjimo paminklas, gyvas Pašešuvio kaimų bendruomenėje. Kasmet prieš šv. Velykas, Didžiąją savaitę, Pašešuvio ir aplinkinių kaimų gyventojai renkasi į jaukius bendruomenės namus bendrai maldai. Čia susirenka ne tik vyresniosios kartos atstovai, bet ir jaunesni žmonės.

 

Šiemet, Nemakščių seniūno Remigijaus Laugalio iniciatyva (Didįjį ketvirtadienį), kartu su Pašešuvio kaimų bendruomenės tikinčiaisiais bendroje maldoje dalyvavo RRKC Nemakščiuose Nemakščių sen. kaimo bendruomenių jungtinis mišrus vokalinis ansamblis. Giedotojai minėjo mirusių artimųjų vardus ir meldiesi už juos, tarsi kviesdami jų vėles. Per maldą dėkojo Dievui už naują dieną, už tai, kad Jis atpirko žmones, mirdamas ant kryžiaus, kad paliko savo Žodį, kuris gaivina. Net už tai, kas nepasisekė, nes tai suteikia gyvenimiškas pamokas, naujas patirtis, galimybę dar kažko išmokti. Labiausiai – už viltį, kurią Dievas pažadėjo.

 

Po nuoširdžių maldų žmonės neskubėjo namo, prie gardžiai kvepiančios arbatos puodelio dalijosi savo džiaugsmais, rūpesčiais, patirtimi ir prisiminimais.

 

Bendruomenės tikintieji nuoširdžiai džiaugiasi, kad kartu su jais ne vieną dešimtmetį Žemaičių Kalvarijos kalnus gieda Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis ir dėkoja už krikščioniškų vertybių ir tradicijų puoselėjimą. Širdingai dėkoja RRKC Nemakščiuose Nemakščių sen. kaimo bendruomenių jungtiniam mišriam vokaliniam ansambliui (vad. Remigijus Laugalis) už susitelkimą bendrai, nuoširdžiai maldai, šiltą bendrystės vakarą.

 

Teksto ir nuotraukų autorė:

Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose kultūrinių renginių organizatorė Lina Andrulienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144