2020-10-01, ketvirtadienis, 04:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:36, leidžiasi 19:04, dienos ilgumas 11:28.

Šeštadienio vakaras Žaiginyje

2020-09-05, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šeštadienio vakaras Žaiginyje

Rugsėjo 5 d. Žaiginyje, buvusiose mokyklose, Šiluvos teatro bienale atvėrė kultūros kelio perspektyvas. Vakaras pradėtas dviejų Raseinių rajono kūrėjų – Andriejaus Radčenko ir Ryto Germanavičiaus fotografijų paroda „Žmogiškoji prigimtis“. Parodoje atsiskleidė ne tik jautrios menininkų širdys, tačiau ir akių taiklumas,  o visi atvykusieji galėjo išjausti, kaip žmogus ir gamta dera šiame kūrybiniame duete. Parodoje kviečiame apsilankyti iki spalio mėnesio.

 


Nuo 18:00 val. senoji medinė Žaiginio mokykla atgimė Šeiko teatro pasirodyme  „Kontaktas“. „Kontaktas“– tai jungtinis choreografės Agnijos Šeiko ir media menų kūrėjos iš Bulgarijos Albena Baeva interaktyvios aplinkos projektas. Pasitelkiant garso analizės ir judesio stebėjimo technologijas pristatome judesio, garso, šviesų ir konkrečios aplinkos sąveikos instaliaciją-performansą.


Instaliacijoje kalbama apie gamtos ir žmogaus santykį, galios reiškinį. Kas vis tik svarbesnis gamtos pasaulyje? Ar hierarchinėje viršūnėje tebėra žmogus? O gal jis jau seniai tapo tik gamtos griovėju, godžiai ryjančiu gamtinius išteklius ir nenorinčiu pripažinti savo atsakomybės jį supančiam pasauliui?


Specifinė erdvė, kurioje įkurdinta instaliacija, taip pat priduoda ypatingos auros kūriniui ir patiriamoms emocijoms. Mokyklos aplinka ir jos gyventojai tik praturtina performansą.

 

Šiluvos teatro bienalės kelias tęsiasi ir rugsėjo 6 d. nuo 17:00 val. Žaiginyje dar lauks Šeiko teatro kūrinys „Kontaktas“ bei paroda „Žmogiškoji prigimtis“, o nuo 20:00 val. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Bazilikoje Nacionalinis Kauno dramos teatras žiūrovus kvies į Gyčio Padegimo režisuotą spektaklį  „Vėjas gluosniuose“.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144