2020-06-02, antradienis, 22:13.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Savaitė be patyčių Girkalnio darželyje

2014-03-31, paskelbė Indrė Matevičienė
Savaitė be patyčių Girkalnio darželyje

       Girkalnio darželio priešmokyklinukai kelinti metai iš eilės dalyvauja Tarptautinės programos „Zipio draugai“ įgyvendinime, kurios metu vaikai mokosi lengviau įveikti kasdienius sunkumus. Todėl 2014. m. kovo 24-28 d. įsitraukėme į „Vaikų linijos“ inicijuojamą akciją „Savaitė be patyčių“, kuri skatina užkirsti kelią patyčioms ir kartu siekti, kad visuomenėje būtų daugiau pagarbos bei draugiško bendravimo. Nes labai dažnai susiduriama su vaikų priekabiavimu arba patyčiomis ne tik ugdymo įstaigose, bet ir namuose, kieme, ten kur susitinka vaikai ir ne tik.  O tėvams ir pedagogams labai svarbu, kad vaikai kuo ankščiau, dar ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje, išsiugdytų nuostatas, neleidžiančias šiam reiškiniui klestėti.

 

     Visą savaitę darželyje vyko ugdomoji veikla, kurios metu vaikai aiškinosi „Kas yra draugas?“, „Kaip įgyjamas draugas?“.  Taip pat žaisdami stengėsi išsakyti (apibūdinti) „Koks aš esu draugas...?“, aptarė, susipažinimo ir draugavimo taisyklėmis, kūrė tikros draugystės receptą, kuris susideda iš Supratimo, Meilės, Išklausymo ir Kantrybės. Taip pat improvizuotomis situacijomis buvo kalbama apie patyčias, priekabiavimą.

 

    Priešmokyklinės grupės vaikučiai visus savo kūrybinius darbelius, savo išsakytas mintis ir pastebėjimus sudėjo į kuriamą „Draugystės“ knygą.

 

     Prisijungdami prie šios akcijos siekėme užkirsti kelią priekabiavimui bei  patyčioms, stengėmės gerinti bendrą emocinę vaikų savijautą ir skatinome pagarbaus ir tolerantiško vaikų tarpusavio bendravimo.

 

                                                        Vyr. priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jūratė Jokubauskienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144