2020-06-01, pirmadienis, 08:22.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:59, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 16:58.

Sausio 13 - osios - Laisvės gynėjų dienos - paminėjimas darželyje „Liepaitė“

2020-01-14, Albina Kunigonienė
Sausio 13 - osios - Laisvės gynėjų dienos - paminėjimas darželyje „Liepaitė“

 „Žmogus negali būti laimingas be laisvės“(italų poetas Dante Alighieri). Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Laisvė -  kiekvieno žmogaus vertybė.

 

Tos dienos rytas mūsų darželyje sužibo nuo atminimo žvakučių šviesos languose. Po to Lietuvos vėliavos spalvomis: geltona, žalia, raudona pasipuošę priešmokyklinių grupių („Voriukų“, „Kodėlčiukų“ ir „Boružėlių“) vaikai rinkosi į pilietiškumo valandėlę, kurios metu paminėjome prieš 29 metus Lietuvą sukrėtusius įvykius.

 

Žvakių šviesoje kalbėjome apie Lietuvą, išsakėme mintis, kuo ji mums graži ir brangi, žiūrėjome filmuotą medžiagą apie tai, kas vyko 1991 sausio 13-tą, pagerbėme šį istorinį įvykį ir žmones atidavusius gyvybę už Lietuvos Nepriklausomybę. Vaikų lūpose skambėjo tautiška giesmė, liejosi dainos ir posmai apie Tėvynę, laisvės gynėjus. Savo žinias apie Lietuvą piešmokyklinukai išbandė viktorinoje „Gimtinė Lietuva“. Renginio pabaigoje padėką laisvės gynėjams vaikai išreiškė savo piešiniuose, kuriuose piešdami kartu su draugu, vaizdavo Lietuvą, jos simbolius, tai, kaip jie įsivaizduoja tų dienų Sausio 13-tąją.

 

Tai nuoširdus vaikų „ačiū“ tautos didvyriams. Tikime, kad karta, kuri nedalyvavo šiuose įvykiuose, išmoks gerbti tautos didvyrius ir supras, kodėl kiekvienam lietuviui yra svarbi ši data.

 

                                                                                                               PU pedagogė metodininkė Albina Kunigonienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144