2019-10-16, trečiadienis, 01:08.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:03, leidžiasi 18:29, dienos ilgumas 10:25.

Saugesnio interneto savaitė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje

2019-02-08, Jolanta Gudeikytė
Saugesnio interneto savaitė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje

Vasario 4-9 d. buvo minima 16-oji Saugesnio interneto savaitė, kurios šių metų šūkis - „Kurkime geresnį internetą kartu!”. Savaitė minima daugiau nei 120 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis.

 

Įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę. Jos metu kviečiama į bibliotekoje vykstančius renginius, skirtus pradinukams ir vyresniųjų klasių moksleiviams, taip pat ir suaugusiems.

 

Vasario 4 dieną Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje vyko mokymai, kurių programa  buvo skirta suaugusiems, jau mokantiems naudotis pagrindinėmis „Gmail“ elektroninio pašto funkcijomis, bet siekiantiems išmokti ir susipažinti su naujomis išmaniojo pašto galimybėmis ir pagilinti saugaus naudojimo žinias.

 

Išmanusis „Gmail“ elektroninis paštas siūlo funkcijas, padedančias vartotojams patogiau organizuoti savo gautą ir išsiųstą el. paštą, planuoti laiką, o svarbiausia – visą savo darbotvarkę  rasti vienoje vietoje – savo „Gmail“ paskyroje. Susirinkusieji susipažino su  „Google“ kalendoriumi ir kitomis naudingomis funkcijomis, mokėsi sukurti automatinį atsakymą ir įjungti atostogų atsakiklį, išklausė „Gmail“ saugos patarimus.

 

Saugesnio interneto savaitės metu Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus lankytojams, interneto vartotojams buvo dalinamas lankstinukas su vertingais patarimais ir nuorodomis.

 

Šiemet Saugesnio interneto savaitė yra viena iš praėjusiais metais startavusio projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų.

 

Ona Smitrienė,

RMMVB informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144