2019-02-18, pirmadienis, 19:05.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:47, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 9:55.

Respublikinio piešinių konkurso „Lietuvos architektūros perlai“ diplomantės

2018-06-18, Audrius Noreika
Respublikinio piešinių konkurso „Lietuvos architektūros perlai“ diplomantės

Šiemet Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai gražiai įsiliejo į V-ojo respublikinio vaikų ir moksleivių piešinių konkurso „Lietuvos architektūros perlai“ dalyvių gretas Vilniuje. Šį konkursą, skirtą Lietuvos šimtmečiui, organizavo Vilniaus menų studija „Linksmos spalvos“ ir MSCB vaikų biblioteka „Saulutė“.

 

Ruošdamiesi šiam konkursui mokiniai išsamiau domėjosi Lietuvos architektūros stiliais, kūrybiškai pažvelgė į garsius šalies ir regiono architektūros objektus, sužinojo jų raidos istorijas, įvairiomis meninės raiškos priemonėmis kūrė originalias statinių interpretacijas. Konkursui piešiniai atkeliavo iš visos Lietuvos: Alytaus, Biržų, Ignalinos, Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Lentvario, Marijampolės, Naujosios Akmenės, Palangos, Panevėžio, Plungės, Radviliškio, Raseinių, Vilniaus, Vievio, Zarasų ir kt.

 

Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo darbo temos originalumas ir kūrybiškumas. Sėkmingiausiai respublikiniame vaikų ir moksleivių piešinių  konkurse „Lietuvos architektūros perlai“ pasirodė trys dailės studijos jaunosios kūrėjos – Augustė Danieliūtė, Agnieška Aukštakytė ir Gabrielė Paulauskytė.

 

Temos „Etninės architektūra Lietuvoje“  kategorijoje šešiametė Augustė už savo piešinį „Lyduvėnų bažnyčia“ 5-6 metų amžiaus grupėje laimėjo I –ąją vietą. Agnieška Aukštakytė  už piešinį „Raudondvario dvaras“ laimėjo I-ąją vietą (tema: ,,Architektūros stiliai Lietuvoje“,  7-9 amžiaus grupė), o  dvylikametė Gabrielė Paulauskytė už piešinį „Žemaitijos Kalvarijos bažnytėlė“ 10-12 amžiaus grupėje laimėjo III-ąją vietą.

 

Džiugu, kad Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai respublikiniuose konkursuose nelieka nepastebėti. Jauniesiems dailininkams linkime ir toliau kurti, tobulėti, ir dalyvauti dar ne viename respublikiniame piešinių konkurse.

 

 Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė

Dalia Rapalytė

Teksto nuotrauka D.Rapalytės

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144