2020-07-12, sekmadienis, 06:54.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:10, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 16:52.

Raseiniuose vyko meno kūrinių aukcionas

2015-12-22, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseiniuose vyko meno kūrinių aukcionas

Gruodžio 19 d., ore jau plevenant Kalėdų laukimo nuotaikai, Raseinių krašto istorijos muziejuje buvo rengiamas meno kūrinių aukcionas. Pernai vykusio aukciono dalyviai tikriausiai prisimena puikią šio renginio atmosferą. Iš tiesų – vien jau buvimas šalia meno kūrinių veikia žmogaus dvasią, užpildo ją kuriančiojo prado energija.

 

 

 
Be abejo, meno kūrinių aukcionas tai nėra koks nors paprastas menininkų darbų pardavimo aktas, aukciono rengėjai siekia supažindinti dalyvius su naujausiomis šiuolaikinio meno tendencijomis, pristatyti įvairaus žanro ir skirtingų stilių kūrinius. Taigi, šis renginys – tai lyg atvira dailės studija, savišvietos, pažinimo grandis kiekvieno žmogaus asmenybės raidos grandinėje.

 
Šio aukciono naujovė – pristatomi kelių užsienio menininkų darbai. Tai ekspresyvūs ukrainietės Oksanos Svižak tapybos darbai, jos kraštietės Irynos Grešyk tapyba, akvarelė ir piešiniai tušu, taip jaunos menininkės iš Minsko – Veros Jahoudzik linoraižiniai. Visi šie darbai sukurti plenero metu, juose atsispindi Raseinių krašto gamta, kultūros paveldo objektai.

 
Sunku būtų net išvardinti ir apibūdinti visų aukciono dalyvių darbus, nes čia bus pristatyti apie 15-os autorių darbai, ne tik vaizduojamoji dailė, t. y. tapyba, grafika, tačiau ir keramikos, odos, stiklo ir net mažosios skulptūros kūriniai. Pagrindinis darbų atrinkimo kriterijus – jų meninė vertė. Aukciono organizatorių tikslas – paversti šį renginį solidžia vienos dienos meno galerija, apimančia platų šiuolaikinio meno spektrą.

 

 
Pagal tradiciją aukciono programoje – muzikinė dalis. Šį kartą tai jaunų atlikėjų iš Vilniaus duetas „Esi“– Ieva Marija Baranauskaitė (klaviš. instr.) ir Stasys Šalaševičius (saks). Savo stilių jie vadina filosofinis džiazas, nes jų muzika pradžioje užgimsta minties pavidalu. „Kai gimsta mintis ji skleidžiasi kaip pasaka, pavirsdama į nuotaiką, į vaizdą, kvapą kol pajunti net stingdantį nuo šalčio orą, arba, kol nuo tvyrančios tvankumos pasrūva prakaitu kakta. Tuomet žinai jau apie ką. Eini ir groji. Ir virsta viskas garsu arba tyla.“

 

 

 

Nuotraukos E.Aukšakis / ManoRaseiniai.lt

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144