2020-09-24, ketvirtadienis, 21:14.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:22, leidžiasi 19:22, dienos ilgumas 11:59.

Raseiniuose VMI gyventojams grąžino 974 tūkst. GPM permokos

2019-08-05, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseiniuose VMI gyventojams grąžino 974 tūkst. GPM permokos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad 6,7 tūkst. Raseinių r. savivaldybės gyventojų, kurie laiku bei teisingai užpildė pajamų deklaracijas, mokesčių administratorius iki liepos 31 d. pervedė 974 tūkst. eurų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų.

 


„Atkreipiame dėmesį, kad deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos 31 d. nesulaukę, gyventojai turėtų pasitikrinti ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. Mokesčių inspekcijos duomenimis, Raseinių r. savivaldybėje deklaracijas turėtų patikslinti 157 gyventojai, kuriems sugrįžtų 23,8 tūkst. eurų GPM. Visus priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“. Pažymėtina, kad permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

 


Daugiausiai permokų susidarė dėl per mažo pritaikyto neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD). GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas. Kaip ir kasmet, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti.

 


Susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar galėtų  1,9 tūkst. Raseinių r. savivaldybės gyventojų, jei pateiktų GPM deklaraciją per EDS. VMI pastaraisiais metais gyventojus informuoja asmeniškai apie šią galimybę, kuria pasinaudoti galima už penkerius praėjusius metus.
 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144