2020-08-07, penktadienis, 15:11.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:53, leidžiasi 21:19, dienos ilgumas 15:26.

Raseinių rajono savivaldybėje įvyko Kauno regiono plėtros tarybos posėdis

Raseinių rajono savivaldybėje įvyko Kauno regiono plėtros tarybos posėdis

Liepos 7 dieną Raseinių rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko Kauno regiono plėtros tarybos posėdis, kurio metu apsvarstyti 7 darbotvarkėje numatyti klausimai. Posėdyje dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai, „Kurk Lietuvai“ projektų atstovai, Kauno regiono savivaldybių merai, verslo ir socialiniai partneriai.

 

   Posėdį atidarė ir įžanginį žodį tarė Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė Nijolė Dirginčienė. Pirmininkė džiaugėsi, kad pagaliau, po ilgą laiką trukusio karantino pavyko surengti Kauno regiono plėtros tarybos posėdį ne virtualiu būdu. Apžvelgdama COVID-19 situaciją, ji pabrėžė, kad Kauno regionui pavyko suvaldyti virusą ir išvengti didesnių pasekmių. Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis sveikino susirinkusiuosius ir linkėjo efektyvaus sprendimų priėmimo ir produktyvios diskusijos, kuri pasitarnautų visam Kauno regionui.

 

Dėmesio centre – naujos redakcijos Regioninės plėtros įstatymas

   Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vyriausioji specialistė Eglė Eimanavičiūtė pristatė naujos redakcijos Regioninės plėtros įstatymą, pagal kurį Regionų plėtros taryboms turi būti suteikiamas juridinio asmens statusas. Įstatyme įtvirtintas nacionalinės regioninės politikos tikslas – skatinti tolygią ir tvarią regionų plėtrą visoje valstybės teritorijoje, perduodant daugiau įgaliojimų vietos savivaldai. Kauno regiono plėtros tarybos nariai diskutavo apie faktinį įstatymo poveikį viešojo administravimo sistemos kokybei, atkreipdami dėmesį į esamas problemas. Posėdžio metu buvo pritarta Kauno regiono plėtros plano 2021-2027 metais rengimo darbo grupės sudarymui, patikslinus atstovų skaičių iki 27.

 

Pristatyti projekto „Bendru sutarimu link savivaldybių savarankiškumo stiprinimo“ tarpiniai rezultatai

   „Kurk Lietuvai“ atstovai pristatė vykdomo projekto „Bendru sutarimu link savivaldybių savarankiškumo stiprinimo“ pagrindinius rodiklius ir tarpinius rezultatus. Šio projekto metu, bendradarbiaujant centrinės ir vietos valdžios institucijoms, bus parengtas savivaldybių savarankiškumo stiprinimo planas. Pasak projekto vadovų, atlikta analizė, kuri remiasi užsienio šalių patirtimi, atskleidžia tai, kad Lietuvoje savivalda turi mažai savarankiškumo, o fiskalinės decentralizacijos lygis yra mažesnis nei ES ir EBPO vidurkis.

 

Išrinktas atstovas į VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos tarybą

   Posėdžio metu svarstytas klausimas dėl Kauno regiono plėtros tarybos atstovų delegavimo į profesinio mokymo įstaigų tarybas. Šiandien vykusiame posėdyje Kauno regiono plėtros taryba pritarė VšĮ Kauno kolegijos direktoriaus Pauliaus Baltrušaičio delegavimui į VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos tarybą.

 

Savivaldos bendradarbiavimas su AB „Energijos skirstymo operatoriumi“

   AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ valdybos narys ir Tinklų vystymo tarnybos direktorius Ovidijus Martinonis pristatė įmonės strategines kryptis ir prioritetus. Atsižvelgiant į tai, kad LR Seimas po pateikimo pritarė ir pradėjo svarstyti Elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektą, posėdžio metu diskutuota apie ateities planus ir tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.

 

Aptarta 2020 m. aktyvios darbo rinkos politikos priemonių programa

   COVID-19 sąlygojo išaugusį darbo neturinčių asmenų skaičių. Birželio mėnesio duomenimis Lietuvoje buvo registruota 203,7 tūkst. darbo neturinčių asmenų - 67,1 tūkst. daugiau nei praėjusiais metais. Posėdyje Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento patarėja Rasa Juknevičienė ir psichologė Renata Ševerenkienė pristatė 2020 metų aktyvios rinkos politikos priemonių programą.

 

   Posėdžio metu taip pat svarstyti ir kiti klausimai, susiję su Kauno regiono projektų sąrašo keitimu ir patvirtinimu. Kitas Kauno regiono plėtros tarybos posėdis planuojamas rugsėjo mėnesį Kauno miesto savivaldybėje.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144