2020-07-11, šeštadienis, 01:37.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:09, leidžiasi 22:03, dienos ilgumas 16:54.

Raseinių jaunimas nenori būti maitinamas pažadais (7)

2014-01-20, paskelbė Giedrius Petrauskas | m. 8 691 44277
Raseinių jaunimas nenori būti maitinamas pažadais

Raseiniai nėra mirštantis provincijos miestelis – čia dar tebėra mokyklos, kuriose pilietiškai ugdoma jaumuomenė. Tik ar neatsitiks taip, kad dėl mūsų valdžios vyrų ir moterų trumparegiškumo studijas Lietuvos (ar netgi užsienio universitetuose) baigę raseiniškiai nepanorės savojo gyvenimo kurti gimtajame mieste?


Augina lyderius
Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje jau ne pirmus metus sėkmingai gyvuojančiame „Lyderių klube“ buriasi aktyviausi ir darbščiausi gimnazistai.  Jie nuoširdžiai tiki, kad savo miestui ir savo mokyklai gali būti naudingi.


Jaunuosius lyderius subūrė ir jiems vadovauja mokytojos Rūta Jankauskienė ir Daiva Bitvinskienė. Pastarosios dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vykusiuose mokymuose ir įgijusios nepaprastai vertingų žinių nusprendė imtis iniciatyvos – skatinti mokinius būti aktyviais piliečiais. Kaip žinia, jaunimo ilgai raginti nereikia. „Lyderių klubo“ tikslas ir išsikelti uždaviniai mokinius taip sudomino, kad į darbus kibo nieko nelaukę.


Labiausiai norėjosi savojo kampo. Ir noras materializavosi – buvęs sandėliukas tapo akiai malonia laisvalaikio erdve. Viską gimnazistai darė savomis rankomis: piešė, dažė, siuvo sėdmaišius. Geranoriškai talkino ir dailės mokytoja Gitana Jukilaitienė. Patalpa atgimė neatpažįstamai vos už 200 litų – tiek kainavo medžiagos.


Žadėjo padėti
Praėjusią vasarą Raseinių rajone, Pagojukų seniūnijoje, „Fliorencijos“ kaimo turizmo sodyboje, vyko projekto ,,Aktyvaus piliečio formulė“ veiklos, kuriose dalyvavo dvidešimt mokinių iš Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos. Projektą įgyvendino Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartus su partneriais – Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, Sedos V. Mačernio gimnazija, Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus vidurine mokykla, Molėtų kultūros centru, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija. Iš viso projekte dalyvavo 105 jauni, 15 – 21 m. amžiaus žmonės. Projektas finansuotas programos „Veiklus jaunimas“  5.1. priemonės ,,Jaunų žmonių ir už jaunimo politiką atsakingų asmenų susitikimai“ lėšomis.


Projekto metu kartu su Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokytojomis R. Jankauskiene ir D. Bitvinskiene ir neformalaus ugdymo specialistėmis iš Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Diana Petkūniene bei Jana Mikulevič mokiniai kėlė ir ieškojo pagrindinių Raseinių miestui aktualių problemų sprendimo būdų. Gvildentos tokiaos problemos, kaip neapšviestos gatvės ir jaunimo užimtumo trūkumas. Gimnazistai aktyviai dalijosi savo idėjomis ir kūrybiškai ieškojo sprendimo būdų. Pasak lektorės D. Petkūnienės, gimnazistai yra labai iniciatyvūs, kūrybiški ir atsakingi, abi lektorės buvo labai nustebintos jaunimo noru veikti, mokytis bei prisiimti atsakomybę už savo ir savo bendruomenės aplinką. Pagrindinės gimnazistų iškeltos idėjos – surengti akciją, kurios metu miesto gyventojai padovanotų Raseiniams bent vieną saulės šviesą sugeriančią lempą bei įsteigti Jaunimo užimtumo centrą.


Sodyboje  svečiavosi ir Savivaldybės atstovai: vicemerė Gitana Rašimienė, Tarybos narys Edgaras Juška ir Jaunimo reikalų tarybos sekretorė Gintarė Greičiūtė. Jaunimas pristatė projekto veiklą, pasidalino savo idėjomis ir siūlymais.
Svečiai džiaugėsi mokinių aktyvumu bandant spręsti visai bendruomenei svarbias problemas. Tarybos narys E. Juška minėjo, kad mintis įkurti Jaunimo užimtumo centrą mieste tvyrojo jau ilgą laiką. Vicemerė patikino, kad abi idėjas pateiks svarstyti Savivaldybei ir pasistengs padėti, o G. Greičiūtė užtikrino, jog gimnazistai sulauks pagalbos kuriant Jaunimo užimtumo centrą.


Pažadėjo ir… pamiršo
Praėjo daugiau negu pusė metų, o Jaunimo užimtumo centro idėja kaip tvyrojo ore, taip ir tebetvyro… Nesinorėtų tikėti, jog tai tėra tik dar vienas politikų pažadas. Kalbama, kad tam tinkamos patalpos yra Technologijos ir verslo mokykloje, tačiau Raseinių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys E. Juška dabar jau teigia, kad iki šios svajonės įsikūnijimo – ilgas ir sudėtingas kelias. Mat patalpos – apgailėtinos būklės. Reikia teikti paraišką, o Savivaldybė net leidimo negavo. Tik tokiu atveju būtų galima pretenduoti į solidžią 220 000 eurų paramą. Kada tai bus? Po kelių dešimtmečių?


Tačiau gimnazistai nelinkę nuleisti rankų – jie turi kitą pasiūlymą. Gimnazijai priklausančio pastato trečiajame aukšte laikinai yra įkurdinta dalis Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių. Akivaizdu, jog čia gali būti laisvos vietos, kuriai nereikalingas joks remontas.  Gimnazijos direktorius Linas Dargevičius neprieštarauja, kad čia ir galėtų būti aktyvaus ir iniciatyvaus jaunimo susibūrimų vieta. Bet, kaip žinia, šios ugdymo įstaigos steigėjas yra Savivaldybė, todėl tik nuo politikų požiūrio į augančią kartą ir priimamų sprendimų priklausys, ar bus Raseiniuose Jaunimo užimtumo centras.

 

 

Nuotraukose, buvęs sandėliukas gimnazistų rankomis atgimęs akiai malonia laisvalaikio erdve.

 

 
 
 
 
Contact form

 

nepritariu 2014-01-20 20:10:32 IP: 77.90.99.194

o as manau, kad gimnazistai yra labai aktyvus ir turi geru ideju,o musu tik politikams tik politika galvoj. Nei zmogus, nei jaunimas niekas jiems neidomu. Sverbiausia tik savus paserti ir dar koki laikrasti issileisti, kad savo nuogybes pridengt

 

Pritariu 2014-01-20 15:46:10 IP: 78.57.152.192

Aš apie jaunimą. Teko būti jų "diskusijose". Lygiai tas pats pilstymas iš tuščio į kiaurą. Jaučiausi tarsi būčiau būsimųjų seimūnų ar valdininkų mokykloje.

 

... 2014-01-20 15:28:12 IP: 77.90.99.194

tai gal valdžia

 

KLAUSIMAS 2014-01-20 15:04:44 IP: 77.90.99.186

nesuprantu- tai pagal jus jaunimas puikuojasi, ar valdžia?

 

Pritariu 2014-01-19 19:40:15 IP: 78.57.152.192

Pritariu Aušrai, girdisi tik DUOKIT. Susirenka, pasišneka, o konkrečių darbų nėr.Pasišnekėt galit ir kur nors savivaldybėj susirinkt, kartu pasimokinsit, kaip iš tuščio į kiaurą pilstyt, ten tą tai moka daryt. Kartu priprasit prie valdininkų kėdžių, tam matyt ir ruošiatės, nes tik "diskuotuojat ir diskutuojat".

 

Aušra 2014-01-17 16:24:45 IP: 77.90.99.194

tai kad jiems tik pasipuikuoti ir pasireklamuoti reikia. Darbu dirbti jie nenori

 

už jaunimą 2014-01-17 14:09:27 IP: 77.90.99.186

super jūsų idėjos. Seniai kalbama apie tai, bet........... Gi ir jaunimo atskiras žmogus dirba savivaldybėje - ir nieko konkretaus.O patalpų yra - gi Raseinių verslo ir turizmo centras uždarytas nuo gruodžio 31.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144