2020-07-12, sekmadienis, 02:12.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:10, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 16:52.

Raseiniai – kylantis medikų traukos centras

Raseiniai – kylantis medikų traukos centras

Strategiškai patogioje šalies vietoje įsikūrusi Raseinių rajono savivaldybė žingsnis po žingsnio, užtikrintai virsta svarbiu medikų traukos centru. Padėtis Raseinių krašte ženkliai geresnė nei daugelyje šalies savivaldybių. Krašto sėkmę lėmė puiki geografinė padėtis, solidūs medikų atlyginimai  bei gydytojų poreikius atliepianti Savivaldybės politika. 

 


Patogi kelionė į darbą
Lietuvoje jau esame pripratę girdėti istorijas apie įvairių sričių specialistus, nuolat važinėjančius iš namų Kaune į darbą Vilniuje ir atvirkščiai. Neretas pažįstame nors vieną iš šių žmonių. Todėl natūralu, kad vietovės, pasižyminčios netgi geresne geografine padėtimi, anksčiau ar vėliau patenka į darbuotojų akiratį. Viena tokių vietovių Raseinių rajono savivaldybė.


Kelionė iš Kauno į Raseinius yra žymiai patogesnė už kelionę iš Kauno į Vilnių. Priešingai nei jų kolegos, medikai bei medicinos psichologai, vykstantys dirbti į Raseinius, neskęsta automobilių spūstyse. Be to, važiuojant autostrada iš Kauno miesto į Raseinius tiek nuosavu automobiliu, tiek ir vienu iš reguliariai kursuojančių tarpmiestinių autobusų kelionė tetrunka vos keliasdešimt minučių. Per šį laiką galima ramiai apmąstyti laukiančius dienos darbus, apžvelgti šalies aktualijas internetiniuose portaluose ar tiesiog išplėsti žinias, klausantis audioknygos arba radijo. 


„Kelionės patogiu autobusu iš Šilainių mikrorajono į Raseinius tapo mano gyvenimo dalimi. Vos per 50 minučių pasiekiu savo darbovietę - Raseinių psichikos sveikatos centrą. Autobusai važiuoja maždaug kas pusvalandį“,- privalumus vardijo medicinos psichologė Irma Palaimaitė.


Apmokėtos kelionės išlaidos
Suvokdama krašto strateginius pranašumus Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo nuo 2020 m. sausio 1-osios įsigaliojo patogi gydytojų bei medicinos psichologų kelionių išlaidų kompensavimo tvarka.  Nuo šiol medikai, gyvenantys 30 km ar didesniu atstumu nuo darbovietės, už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą gauna 0,08 Eur dydžio kelionės kaštų kompensaciją. Specialistų, gaunančių Savivaldybės paramą, Raseiniuose dešimtys, prognozuojama, kad ateityje jų gretos gali dar padidėti.


Vienas geriausiai tendenciją atspindinčių pavyzdžių yra Raseinių rajono ligoninės darbuotojų statistika. Šioje įstaigoje dirba 76 gydytojai, o kelionių kaštai kompensuojami net 47 gydytojams bei medicinos psichologei. Vienas šių gydytojų yra kaunietis Gintaras Pikūnas.


„Džiaugiuosi, kad man yra sudarytos puikios sąlygos gyventi Kaune ir dirbti Raseiniuose. Savivaldybės skiriamų lėšų visiškai užtenka kelionės kaštams kompensuoti. Žmogiški tarpusavio santykiai bei kultūringa darbo aplinka didina darbovietės patrauklumą ir skatina gydyti tiek Raseinių, tiek ir kitų savivaldybių gyventojus. Per 2019 m. drauge su kolega atlikome daugiau nei 600 operacijų. Dauguma jų atliktos taikant pažangų laparoskopijos metodą, leidžiantį pažeistą organą pasiekti išvengiant pilvo pjūvio. Pas mus gydytis atvyksta pacientai iš tokių miestų kaip Kaunas, Šiauliai, Jurbarkas ar Klaipėda“,- tvirtina raseiniškių mylimas pilvo chirurgas Gintaras Pikūnas.


Vyšnia ant torto - gera alga bei karjeros galimybės
Nepaisant didėjančio krašto patrauklumo, kvalifikuoti specialistai vis dar turi galimybę įsilieti į kolektyvų gretas, pasinaudoti visais teikiamais privalumais bei neblogai užsidirbti savo poreikių patenkinimui.


Gerai apmokamą darbo vietą būtų galima rasti Raseinių ligoninėje. Šiuo metu įstaiga siūlo darbą vidaus ligų gydytojui bei neurologui. Šių specialistų atlyginimas už darbą pilnu etatu siektų po 2300 Eur iki mokesčių. Taip pat jie gautų priedus už darbą šventiniu laikotarpiu bei naktinius budėjimus. Be to, Raseinių ligoninė pasirengusi įdarbinti kardiologą, kurio atlyginimas už pilną etatą „ant popieriaus“ siektų 4000 Eur.


„Mūsų įstaiga pasirengusi atverti duris ir suteikti puikias karjeros galimybes kompetentingiems specialistams. Svarbiausia, kad žmogus būtų pasiryžęs dirbti sąžiningai ir garbingai“,- tikina Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas.


Tuo tarpu VŠĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centras (Raseinių PSPC) yra pasirengęs į savo gretas priimti du šeimos gydytojus. Nors vidutinis šios srities  mediko atlyginimo dydis iki mokesčių jau šiandien siekia 2235 Eur, tačiau ateityje numatoma dar labiau kelti darbuotojų algas. Be to, kiekvienam darbuotojui yra sudaryta galimybė gauti įvairius priedus už nepriekaištingai atliktą darbą.


„Komandoje dirba devyni specialistai, kurių kelionių išlaidas apmoka Savivaldybė. Jų patirtis liudija, kad naujieji kolegos galėtų važinėti į darbą iš Kauno ar kitų vietovių. Be to, greta bazinio atlyginimo esame numatę įvairius priedus už darbą, planuojame tolesnį atlyginimų augimą, tad galutinis atlygis gali būti dar didesnis“,- teigia Raseinių PSPC direktorė Violeta Užringienė.


Savivaldybė ant laurų nemiega
Nors Raseinių rajono savivaldybė jau šiandien laikytina sėkmės istorija, tačiau vietos politikos lyderiai yra pasirengę ir toliau didinti Savivaldybei pavaldžių įstaigų patrauklumą medikų akyse.


„Mūsų pareiga efektyviai užtikrinti pamatinę gyventojų teisę į kokybišką sveikatos apsaugą. Todėl pavedžiau mūsų ekspertams įvertinti situaciją bei pasiūlyti įvairius instrumentus, padėsiančius Raseiniams ir toliau išlikti medikų traukos centru“,- teigė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis.


Darbo grupėje šiuo metu vyrauja idėją, kad medikui iš biudžeto lėšų galėtų būti skirta 15 000 Eur dydžio kompensacija būsto remontui arba įsigijimui Raseinių rajono savivaldybėje. Šia priemone pasinaudojęs asmuo įsipareigotų: 1) registruoti gyvenamąją vietą Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje  2) bent penkerius metus dirbti vienoje iš Savivaldybei pavaldžių įstaigų.


Taip pat svarstoma idėja  medikams suteikti nemokamą tarnybinį būstą. Abi minėtos priemonės įsigaliotų tik tuo atveju, jeigu už jas posėdyje nubalsuotų Raseinių rajono savivaldybės taryba.


Raseinių rajono savivaldybėje šiuo metu medicininę pagalbą tiekia šios viešosios įstaigos: Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centras, Raseinių ligoninė, Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centras, Raseinių psichikos sveikatos centras, Raseinių rajono greitosios medicinos pagalbos stotis.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144