2018-12-15, šeštadienis, 02:26.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:50, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:10.

R. Ačo ,,vertikai“ - prie ,,suskilusios geldos“ (14)

2017-12-29, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
R. Ačo ,,vertikai“ - prie ,,suskilusios geldos“

     Š.m. gruodžio 28 - os dienos Raseinių rajono savivaldybės tarybos posėdyje labiausiai intriguojantis darbotvarkė klausimas buvo dėl pareikšto nepasitikėjimo Savivaldybės administracijos direktoriui R. Ačui.

 

     Posėdis, kiek netikėtai, prasidėjo linksmai. Mat posėdžių salėje pasirodė Kalėdų senis su palyda. Tarybos narius, lyg vaikučius, apdovanojęs dovanėlėmis, Kalėdų senis liepė jiems visiems kartu su juo traukti konservatorių partijos himną ,,Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Tarybos nariai, puikiai suvokdami nuo ko labiausiai priklauso R.Ačo atstatydinimo iš pareigų klausimo sprendimas, senelio paliepimui pakluso be jokių išlygų.

 

         Po senelio išvykimo įvyko dar vienas iškilmingas giedojimas - Lietuvos respublikos himno. Ruošiantis svarbių rajonui sprendimų priėmimui, Tarybos narių lūpose ypač garsiai suskambėjo Tautiškos giesmės posmas: ,,...vienybė težydi...“.

 

       Prasidėjus posėdžiui, pagreitintu būdu priėmus biudžeto patikslinimą, buvo pradėtas svarstyti klausimas dėl nepasitikėjimo administracijos direktoriumi. Kilus neaiškumams dėl balsavimo biuletenio formuluočių, su Vyriausybės atstovės Kauno apskrityje ir teisininkų pagalba šis klausimas buvo išspręstas ir prasidėjo Tarybos darbo reglamente numatyta atstatydinimo klausimo procedūra.

 

       Pagal Reglamentą, Tarybos nariams suteikiama galimybė pasisakyti svarstomu klausimu dviems nariams ,,Už“ ir dviems nariams ,,Prieš“.

 

      Kadangi pagrindiniai atstatydinimo iniciatoriai buvo partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ atstovai, jų vardu žodį tarė Blinstrubiškių senelių namuose besidarbuojantis Tarybos narys P. Vežbavičius. Jis paiškino, kad dėl spaudoje pasirodžiusios informacijos, norint išvengti asmeniškumų, negali kalbėti jų frakcijos seniūnas V. Karabinas, todėl frakcija kalbėti įpareigojo jį. Raseinių ateities sąjūdžio ,,Rasai“ ir V. Romanovo įkurtos Lietuvos žmonių partijos rinkiminiuose sąrašuose besipuikavęs politikas, apibūdino dabartinės savo partijos pareikštą poziciją Ačo klausimu, pabrėždamas, kad jie ją pareikšdami iš tiesų nesuklydo. Nes per mėnesį nuo pozicijos pareiškimo pasirodė VTEK sprendimas, kad administracijos direktorius supainiojo viešus ir privačius interesus,kad paruošė Tarybai tvirtinti sprendimą dėl lėšų skyrimo Ūkio ministerijos kanclerio nepritartam Viduklės industrinio parko projektui. Be to, anot jo, Savivaldybės administracijoje įdarbintas būtent spręsti šio parko reikalus specialistas visus metus dirbo tuščiai, tad Savivaldybės lėšos jam išlaikyti buvusios iššvaistytos. Dar gi, į Savivaldybė kreipėsi Specialiųjų tyrimų tarnyba dėl Viešųjų pirkimų konkurso. Remdamasis tuo, Tarybos narys pabrėžė, kad ,,Tvarka ir teisingumas“ frakcija nekeičia savo nuomonės ir prašo kitus kolegas tą jų nuomonę palaikyti.

 

     Toliau kalbėjęs Socialdemokratų partijos atstovas A. Kilčauskas pasisakymą pradėjo liaudiška patarle ,,Blaškosi lyg dūšia be vietos“. Taip jis apibūdintų administracijos direktorių R.Ačą. Nes jis, ne pirmą kartą pasiėmęs storesnį ar plonesnį portfelį kursuoja ir jau antrą kartą užsuko į Raseinius. A. Kilčauskas nemanęs, kad tai jis darąs iš didelės meilės šiam kraštui. Jis kvietė prisiminti, kad Ačui ir mero kėdė buvusi per kieta, tai ką jau kalbėti apie administracijos direktoriaus... Tarybos narys konstatavo, kad administracijos direktorius, matyt, neturįs kitos išeities ir, kad priverstinis darbas yra kančia ir pačiam jį dirbančiam ir šalia jo esantiems. Apie spaudoje pasipylusius kaltinimus jis teigė, kad jie yra akivaizdūs ir nereikalaujantys įtikinimų. Pabrėždamas, kad visa tai pakerta pasitikėjimą Administracijos direktoriumi, jis pakvietė Tarybos narius palaikyti jo atstatydinimą.

 

      Prieš R. Ačo atstatydinimą pasisakė du Tarybos nariai: daug partijų ir judėjimų su Aču kartu perėjęs E. Juška ir begalę neišsenkančios energijos besibylinėdamas su tuo pačiu R. Aču išliejęs buvęs Darbo partijos Raseinių skyriaus GARBĖS pirmininkas, o dabar judėjimui ,,Rasai" vadovaujantis R. Zubiela.

 

       E. Juška teigė, kad R. Ačas turi be galo didelę patirtį politikoje ir prarasdamas jį rajonas netektų labai daug. Politikas pabrėžė, kad tokio puikaus stratego jis dar nėra sutikęs, kuris mąsto dešimt žingsnių į priekį ir negalvoja per ,,kotletų, kaip sakyt, liaudiškai“. (išsiverskit patys -red.) Be to, jis sakė, kad, kai atėjo į savo postus dabartinis administracijos direktorius ir jo pavaduotojas, visi projektai pajudėjo iš mirties taško. Pabrėžęs R. Ačo būdo savybes ir vertybes, Tarybos narys išmintingai pasamprotavo, kad žiniasklaida turi teisę teikti informaciją iki tam tikro lygio, po to dar pasakė, kad Ačas yra nereikalingas ne dėl to, kad nepatikimas, o dėl to, kad į jo vietą yra numatytas kitas žmogus, bus perskirstomi postai ir tai prieš visuomenę neatrodo visai skaniai. Baigdamas pasisakymą jis paagitavo balsuoti už pasitikėjimą ir pareiškė manąs, kad prie didžiąsias šventes visiems reikėtų ramybės ir stabilumo.

 

       Nenusakomo skonio plovą judėjimo ,,Rasai" šventėse verdantis Tarybos narys R. Zubiela, turintis bene didžiausią visokių perversmų inicijavimo patirtį, šį kartą irgi buvo už stabilumą. Politikas suabejojo dėl Viduklės parko pasisakiusio ministro pavaduotojo lygiu, pasiūlė kovoti, kažką daryti. Dar taip nesenai iš Darbo partijos į judėjimą ,,Rasai" perkeliavęs Tarybos narys pasiūlė paieškoti kito tokio rajono, kuriame būtų trys vertimai. Jis apeliavo į rajono socialdemokratus, kurie besidedą sąžiningais, tvarkingais žmonėmis, patys išvertė pirmą koaliciją, patys nulėkė į kitą. Tarybos narys atskleidė ir koalicijos iširimo priežastį: nesutarė dėl kažkokių nesąmonių, kurios buvo pridarytos šiluminiuose tinkluose. Su kreiva šypsena veide jis teigė, kad šie dabar vėl norį būti valdžioje. Vos ne į krūtinę sau mušdamasis jis uždavė retorinį klausimą ,,Ką padarėme rajonui?" Savo pasisakymą reziumavęs, kad rajone nesą vadovo, kuris suvienytų juos bendram darbui, eilinį kartą paliaupsinęs kažkada didžiulę naudą iš autobusų pardavimo Savivaldybei gavimu jo paties kaltintą R. Ačą, ir pareiškęs, kad jam gėda, kad jis yra Raseinių rajone, jis pakvietė Tarybos narius balsuoti už pasitikėjimą Administracijos direktoriumi.

 

       Tarybos narių malone žodį gavęs Administracijos direktorius R. Ačas kalbėjo trumpai. Jis teigė, kad Tarybos narių nuomonės pakeisti neįmanoma, ir sakė tik partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ nariams norįs pasakyti, kad iš jų partijos pavadinimo belikusi tik parodija, tuo lyg norėdamas pabrėžti, kad jam bebūnant minimos partijos ,,flagmanu“ rajone pavadinimas ta parodija lyg ir nebuvęs... Paprašęs, kad jie nejuokintų su savo tokia tvarka ir teisingumu, jis atsiprašė Savivaldybės darbuotojų. Po to pažadėjęs iš savo pinigų pastatyti gėdos stulpą, ant kurio būtų surašytos pavardės žmonių, trukdžiusių Viduklės pramonės parko įkūrimui, jis palinkėjo visiems teisingo pasirinkimo.

 

       Įvykęs balsavimas lėmė tokius rezultatus: už direktoriaus atstatydinimą pasisakė 12 Tarybos narių, prieš - 10, trys biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais. Administracijos direktorius ir toliau eis savo pareigas. Jo ,,vertikai“ , ant pasakos apie auksinę žuvelę, liko ,,prie suskilusios geldos“...

 

     Paskelbus balsavimo rezultatus, meras eilinį kartą bandė tramdyti Tarybos narių ,,turgų". Jų veiduose matėsi skirtingos nuotaikos. Vienintelis ramus atrodė tik Tarybos narys, verslininkas V. Jacikas. Nors ir jo veide buvo galima įžvelgti sunkiai tramdomą šypseną...

Contact form

 

to karaliui 2018-01-05 22:41:26 IP: 89.190.121.40

Viduklėje ne stulpą , ne kryžių ruošiasi statyti - šunų prieglaudą , šunų kapinyną , šunims - maisto fabriką , tikriausiai šunis kremuos - taip va ir savivaldybė primokės po 50000 į metus , tai versliukas

 

tai nuomonei 2018-01-05 22:33:35 IP: 89.190.121.40

Jūsų komentaras tai faktas 100 procentų , bet su tokia išversta skūra tai tik vienas , ir koks dosnus buvo prieš kalėdas - silkių terbas išdalino per agentus ir dar buvusius darbiečius sustatė į silkių būrį - koks darbštus

 

ggg 2017-12-31 10:19:28 IP: 78.60.76.183

ar isivaizduojat gal kas nors kokia situacija bus voljere kuriame bus suleista dvi priesiskai nusiteikusiu koviniu sunu grupes o tarp ju gules mesos gabalas

 

nuomonė 2017-12-30 19:40:36 IP: 79.208.103.211

Citata iš Romaldo Z. kalbos: "Vos ne į krūtinę sau mušdamasis jis uždavė retorinį klausimą ,,Ką padarėme rajonui?" Savo pasisakymą reziumavęs, kad rajone nesą vadovo, kuris suvienytų juos bendram darbui, eilinį kartą paliaupsinęs kažkada didžiulę naudą iš autobusų pardavimo Savivaldybei gavimu jo paties kaltintą R. Ačą, ir pareiškęs, kad jam gėda, kad jis yra Raseinių rajone, jis pakvietė Tarybos narius balsuoti už pasitikėjimą Administracijos direktoriumi." Man gėda, kad tokie išverstaskūriai yra valdžia Raseiniuose. Tai ne dori žmonės, tokiais pasitikėti negalima.Čia apie visus pasisakiusius ir nepasisakiusius išverstaskūrius. Čia mano asmeninė nuomonė, pykina, einu vemti...

 

Ponas Karalius 2017-12-30 13:47:55 IP: 84.15.181.151

Pasižiurekite mielieji UAB Raseinių vandenų tinklapyje.www raseiniuvandenys.lt ir susraskite skiltje "Darbo užmokestis" ten nurodo kad 2016 metais buvo administracijos direktorių du o siemet jau trys.

 

fff 2017-12-30 09:09:15 IP: 78.60.76.183

pas mus kaip tam multike apie drakona tegyvuoja drakonas maistininkas zuvo

 

vytas 2017-12-29 23:11:33 IP: 78.58.43.40

Toks cirkas tik Raseiniu Taryboje imanomas.Beveik trecdalis TARYBOS SU ACU priesakyje VTEK-o isgarsinti VISOJE LIETUVOJE,STT rausia savivaldybes pamatus.Mano supratimu,reikia ne ACA versti,o isvaikyti TARYBA ir ivesti Raseiniuose tiesiogini valdyma,gal tada baigtusi sis zaidimas

 

Ponas Karalius 2017-12-29 23:08:27 IP: 84.15.181.151

Pastebejau toki dalyka Ačas ka varo ant Tvarkos ir Teisingumo tai tos kalbos kaip veidrodis atsimusa i ji. Sako kad paksas priejo liepta galo, o pats nei i merus, nei is seima neisrinko , pats tapo liepto galo auka. O del partijos TT kuria sako kad liko parodija, pats sukere parodija "Tavo Raseiniai" kuri metus laiko juokino raseniuos juokingais užrašai ir įdejomis.

 

To Nesupratau! 2017-12-29 22:46:35 IP: 78.58.40.112

Nors ir dešimt tų vertimų, rezultatas bus tas pats. Ne konservatorių berniukai ir ne kažkokie liberalų celibatiniai čia valdo. Ir dar: prieš ryždamiesi pakartotiniams vertimams pirmiausiai tegu pasidomi kieno administratorę vienas jų kompanionas jau daug metų k...a, tada gal supras kas biuletenius gadina.

 

Nesupratau! 2017-12-29 22:13:33 IP: 86.38.2.11

Apie kokius cia "vertikus" ir kieno geldos suskilo?Mielieji ismokite savo isminties galia perskaityti tarp eiluciu!Dar pries "vertimus,geldu skilimus ir sunkiai tramdomas sypsenas"Toks ponaitis Bautronis viesai visiems savo "facebuke":-)viska buvo isdestes...Visuomet galima susitarti..ANE!O kam tas sypsenas tramdyti...Arteja sventes belieka tik sypsotis ir dziaugtis...Nes sausyje manau,kad bus sio "vertimo"pakartojimas...Spekit koks bus rezultatas...Jis siandien labai matomas...Tik atidziau paziurekit...I vienam is "liberolu"eina i pabaiga triju menesiu "celibatas":-)

 

to KARALIUI 2017-12-29 21:34:32 IP: 78.58.40.112

Ir mane nustebino, kad Viduklės parke stulpą statys, o ne kryžių...

 

KARALIUI 2017-12-29 21:25:11 IP: 89.190.121.40

PONAS tiek pristatė kryžių , tai galbūt meldėsi prie kiekvieno ir padėjo - tai neatstatydino , sakė kad dar statys , antras kartas nepadės . AMEN

 

Ponas Karalius 2017-12-29 19:40:40 IP: 84.15.181.151

Aš irgi Edgarai neesu sutikes tokio zmogaus su tokiu mastymu... Sugalvojote jus ten per rinkimus tokių nesamonių kad baisu. Kai jusu rinimine reklama ant priekabos apvirto prie Sujainų, tai dziauguosi kad ne Mieste kur zmones , butumete uzmuse ar suzaloja zmogu ka tada butemete dare?

 

Vilniaus gatvės koalicija 2017-12-29 19:00:20 IP: 78.58.40.112

Na mūsų vadas tai dabar kokiam mėnesiui į Ispaniją išvarys!

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144