2020-10-22, ketvirtadienis, 00:38.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:17, leidžiasi 18:13, dienos ilgumas 9:56.

Projektas „Tau, Gimtine, dovanoju viską kas gražiausia!“ (1)

Projektas „Tau, Gimtine, dovanoju viską kas gražiausia!“

     Pilietinis ugdymas turėtų žengti koja kojon su tautiniu ugdymu. Šeimai ir pedagogams tenka svarbus vaidmuo – siekti, kad pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo tikslai pasiektų vaikų širdis, perteikiant juos kūrybiškai, aiškiai. Labai svarbu skatinant pilietinį ir tautinį ugdymą ugdyti meilę, pagarbą savo šaliai, kalbai, istorijai, liaudies papročiams. Tam tinkamos visos priemonės: pokalbiai, žaidimai, kūryba, šventės ir kt.

 

 

    Vasario 16-oji - ypatinga data ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Mūsų darželio vaikai žino, kad ši diena Lietuvai yra labai svarbi, ją pasveikinti nori ir dideli ir maži, nes tai yra jos gimtadienis. Šiai šventei pradėjome ruoštis nuo vasario 12 d. pradėdami įgyvendinti projektą ,,Tau, Gimtine, dovanoju viską kas gražiausia!“. Vaikams norisi naujovių ir turiningos veiklos, todėl šio projekto tikslas - ugdyti gebėjimą tautines šventes švęsti netradiciniais metodais.

 

 

    Projekto metu vaikai plėtė žinias apie savo šalį, aiškinosi kokie yra Lietuvos simboliai. Mokėsi dainelių, eilėraščių, lietuvių liaudies žaidimų. Darželio langai pasipuošė iš popieriaus karpytais trispalviais drugeliais. Vaikai darė trispalves karūnas, kuriomis pasipuošė per Lietuvos gimtadienio šventę. Organizavome akciją ,,Užšaldyk spalvotus ledukus“, kuriuos šaldė vaikai su tėveliais namuose o atsinešę pievelėje sudėliojo trispalvę mozaiką - vėliavą.

 

 

    Vasario 12 dieną muzikos pedagogės Laimutės Šaparnienės parengti ugdytiniai su koncertine programėle dalyvavo Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje, kur vyko Vasario 16-osios minėjimas.

 

 

    Lietuvos gimtadienio šventę pradėjome darželio kieme. Pievelę papuošėme trispalvių gėlių puokšte, darželį apjuosėme trispalvėmis juostomis. Grįžę iš kiemo, pasipuošę tautiniais rūbais, šventę tęsėme salėje - išsakėme linkėjimus Lietuvai, sugiedojome Tautinę giesmę, žaidėme lietuvių liaudies žaidimus, dainavome dainas, skanavome trijų spalvų tortą. Gimtadienį užbaigėme į orą paleisdami trijų spalvų balionus. 

 

 

    Vykdydami šį projektą atsiliepėme į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą kūrybingai ir prasmingai minėti Valstybės atkūrimo dieną ir sudalyvavome akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

 

 

 

                                                                                                                          Vyr. auklėtoja Regina Zudmonienė

 
 
Contact form

 

Radčenko A. 2016-02-26 16:59:05 IP: 78.62.9.88

Šaunuolės darželio darbuotojos. Sėkmės Jums visoms ir Jūsų darželinukams.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990