2020-07-11, šeštadienis, 00:51.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:09, leidžiasi 22:03, dienos ilgumas 16:54.

Pristatyti pirmojo šių metų pusmečio Šiaulių apskrities policijos darbo rezultatai

2013-07-16, paskelbė Giedrius Petrauskas | m. 8 691 44277
Pristatyti pirmojo šių metų pusmečio Šiaulių apskrities policijos darbo rezultatai

  Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate žiniasklaidos atstovams buvo pristatyti šių metų 1-ojo pusmečio policijos veiklos rezultatai, kriminogeninė situacija jos aptarnaujamoje teritorijoje. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas konstatavo, kad, įvertinus žmogiškuosius išteklius ir jiems tenkantį darbo krūvį, komisariato pareigūnai dirbo efektyviai.

   Viršininkas pranešė, kad šiuo metu Šiaulių apskrities policijoje yra laisvos 155 pareigybės, t. y., trūksta tiek pareigūnų, koks jų skaičius apytikriai dirba viename policijos komisariate. O darbo krūvis šiais metais turi tendenciją didėti. Per 1-ąjį pusmetį Šiaulių apskrities policija sulaukė ir reagavo į 32 100 pranešimus apie įvairius įvykius. Daugiausiai pranešimų registruota Šiaulių mieste -10 072.

   Nusikalstamų veikų  šiemet per 1-ąjį pusmetį  registruota 12,5 proc. daugiau, negu pernai per tą patį laikotarpį (2012 m. 1 pusm. – 3 712, 2013 m. 1 pusm. – 4 175). Nusikalstamumas didėjo visuose Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamuose rajonuose, daugiausiai – Raseinių rajone (34 proc.). Pagrindinė nusikalstamumo augimo priežastis – smurtas artimoje aplinkoje, o Raseiniuose – dar ir vagystės. Dėl smurto artimoje aplinkoje šiemet pradėti 1 065 ikiteisminiai tyrimai, pernai per 1-ąjį pusmetį – 670.

Pagal nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklį Šiaulių apskrities policija - lyderė tarp apskričių komisariatų

   Šiaulių AVPK Nusikaltimų tyrimo biuro viršininkė Agija Burkauskienė papasakojo, kad, nepaisant nusikalstamų veikų skaičiaus didėjimo ir augančio jų skaičiaus, tenkančio tirti kiekvienam pareigūnui, šiemet pasiektas geresnis nusikaltimų atskleidimo rodiklis. Praėjusiais metais, pasibaigus 1-ajam pusmečiui, buvo ištirta 2576 nusikalstamos veikos, šiemet – 2928 ir pasiektas 70.1 proc. atskleidimo rodiklis. Praėjusiais metais šis rodiklis buvo 69,4 proc. Pagal nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklį Šiaulių apskrities policija lyderiauja tarp apskričių. Ją lenkia tik Tauragės   apskrities policija, pasiekusi 74,4 proc. nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Tarp šalies didžiųjų miestų apskričių Šiaulių apskrities policijos veiklos rezultatai geriausi ( Vilniaus AVPK atskleidė 44,5 proc. nusikalstamų veikų, Kauno AVPK -47 proc., Klaipėdos AVPK – 60,1 proc., Panevėžio AVPK – 67,3 proc.)

   Šiaulių apskrityje daugiausiai nusikalstamų veikų registruota Šiaulių mieste – 1522, daugiausiai jų ištirta taip pat Šiaulių mieste -1006. Iš teritorinių policijos komisariatų geriausių nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklių yra pasiekę Radviliškio PK pareigūnai (79,3 proc.), Pakruojo r. PK (78,7 proc.), Šiaulių rajono PK (72,7 proc.).

  Šiemet išaugo sunkių sveikatos sutrikdymų, seksualinės prievartos, automobilių vagysčių, sukčiavimo, viešosios tvarkos pažeidimų skaičius.

   Per šių metų 1-ąjį pusmetį  daugiau  žmonių negu pernai  per tą patį laikotarpį nukentėjo nuo sukčių (2012 m. 1 pusm. – 131, 2013 m. 1 pusm. - 161). Nors daug yra kalbama ir rašoma tuo klausimu, tačiau elektroninės bankininkystės duomenys tebeviliojami, prisistatant įvairiais pareigūnais ar banko darbuotojais ir, pasinaudojus tais duomenimis, yra imami greitieji kreditai, kurie po to pasisavinami kartu su sąskaitoje buvusiais pinigais. Daugiausia sukčiavimų  fiksuota Šiauliuose.

  Stebima vagysčių mažėjimo tendencija. Per 2012 m. 1-ąjį pusmetį buvo registruota 1154 vagystės, 2013 m. per tą patį laikotarpį - 1145. Tik automobilių vagysčių skaičius padidėjo – jų registruota 49 (2012 m. 1-ąjį pusmetį – 38). Vagysčių iš gyvenamųjų patalpų šiemet užregistruota mažiau - 116 (pernai per tą patį laikotarpį – 128). Tik Šiauliuose, Pakruojo ir Šiaulių rajonuose jų skaičius ūgtelėjo.

   Nusikalstamumo būklę objektyviausiai charakterizuoja sunkių ir labai sunkių nusikaltimų statistika. Šios rūšies nusikaltimų Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje sumažėjo: per praėjusių metų 1-ąjį pusmetį jų buvo užregistruota 123, šiemet – 116.Šių nusikaltimų ištyrimo procentas aukštas -  89 proc.           

   Nusikalstamas veikas darančių asmenų analizė rodo, kad daugėja girtų (+39 proc.) ir teistų (+7 proc.) asmenų daromų nusikaltimų.

Pareigūnų darbą gaišina melagingi pranešimai apie nebūtus nusikaltimus

   Šiaulių miesto policijos komisariato viršininkas Rimvydas Šlekys konstatavo, kad  Šiauliuose bendros nusikalstamumo tendencijos tokios pat kaip ir visoje apskrityje – daugėja smurto artimoje aplinkoje, nusikaltimų elektroninėje erdvėje, nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose. Padaugėjo ir nusikaltimų gatvėse. Praėjusiais metais per 1 pusmetį Šiaulių gatvėse buvo užregistruotos 106 nusikalstamos veikos, šiemet – 124. Viršininkas pasidžiaugė, kad Šiauliai tarp didžiųjų miestų gali pasigirti gerais nusikalstamų veikų atskleidimo rodikliais. Jis pasakė, kad šie rodikliai galėtų būti dar geresni, jei pareigūnams netektų gaišti laiko, tiriant melagingus pranešimus apie nebūtus nusikaltimus. Jis pateikė vieno jaunuolio, neseniai sulaukusio pilnametystės, melo vingrybes, kuriomis jis bandė apgauti policiją ir pasiteisinti savo gimdytojams. Jis net du kartus informavo policiją apie tariamai įvykdytas vagystes. Pirmą kartą jis pranešė apie neva pavogtą kompiuterį ir mobilųjį telefoną, o po dviejų savaičių – apie pavogtą dviratį. Tiriant šias nusikalstamas veikas, buvo išsiaiškinta, kad niekas jokių daiktų iš šio jaunuolio nevogė, o jis pats juos įkeitė lombarde, gavo pinigų ir juos išleido savo malonumui. Neturėdamas kaip pasiteisinti dėl prarastų daiktų tėvams, jis sugalvojo inscenizuoti vagystes. Pareigūnai plušo ieškodami vagių, o po to pradėjo ikiteisminį tyrimą pačiam jaunuoliui dėl melagingo pranešimo apie nebūtą įvykį. Ir tokių „gudročių“, bandančių pergudrauti kitus ir pasitelkti policijos pareigūnus savo planams įgyvendinti, atsiranda ne vienas. Reikėtų žinoti, kad Baudžiamasis kodeksas už tai numato bausmę -  viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Greičio viršijimas - dažna eismo įvykių priežastis

   Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Kęstutis Dičius supažindino su avaringumo situacija Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje. Per praėjusių metų 1-ąjį pusmetį  buvo užregistruoti 146 eismo įvykiai, kuriuose 10 žmonių žuvo ir 176 buvo sužaloti, šiemet per analogišką laikotarpį užregistruoti 143 įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose žuvo 5 žmonės, sužaloti 184. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės šiemet užregistruota tik 12 eismo įvykių, kai praėjusiais metais per 1-ąjį pusmetį – 15.

   K. Dičius pastebėjo, kad šiemet daugiau eismo įvykių padarė asmenys, neturintys teisės vairuoti. Tokių eismo įvykių šiemet užregistruota 11, pernai per 1 pusmetį – 8. Iš šiais metais užfiksuotų 11 atvejų 8 neturintys teisės vairuoti asmenys buvo dar ir neblaivūs. Tai patys baisiausi vairuotojai, kurie konkrečioje situacijoje gali sureaguoti neadekvačiai ir sukelti eismo įvykius, kurių pasekmės labai skaudžios.

   Per 1-ąjį pusmetį Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje buvo nustatyti 15 337 kelių eismo taisyklių pažeidimai. 546 vairuotojai  drįso sėsti už transporto priemonės vairo apsvaigę nuo alkoholio, 5740 viršijo leistiną greitį. Pastaruoju metu į rajonus yra siunčiami mobilūs greičio matuokliai. Pavyzdžiui, Radviliškio rajone tokiu matuokliu per mėnesį buvo užfiksuota apie 460 greičio viršijimo pažeidimų. Tai yra tikri labai daug. Ir tai buvo greičio viršijimo atvejai, kai vairuotojai viršijo greitį virš 20 km/val. Taigi statistika byloja apie vairuotojų nedrausmingumą. O greičio viršijimas labai dažna eismo įvykių priežastis.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144